rolety | markizy | żaluzje | moskitiery

Aktualności

Moskitiera - skuteczna ochrona domu przed insektami

21 czerwca 2019

Okres letni to czas, kiedy okna w budynkach mieszkalnych są otwarte niemal codziennie, zwłaszcza wieczorami, a niekiedy i przez całą noc. I tu pojawia się problem uciążliwych insektów, które łatwo przedostają się do wietrzonych pomieszczeń, skutecznie uprzykrzając życie domownikom. Rozpylanie środków owadobójczych to ryzykowny sposób, ze względu na szkodliwość dla zdrowia człowieka oraz środowiska. Z pomocą przychodzi bardzo skuteczne rozwiązanie i wcale nie takie drogie - moskitiera.

CZYTAJ DALEJ

Refleksole i żaluzje fasadowe, czyli jak skutecznie zaciemnić powierzchnie szklane w budynku.

16 maja 2019

W pomieszczeniach zamkniętych człowiek spędza większość swojego życia. Budynek mieszkalny, biura, instytucje, powierzchnie usługowo -handlowe - wydają się być dzisiaj tym głównym obszarem jego bytowania i dlatego tak ważne jest stworzenie komfortowych warunków do życia i pracy w tych pomieszczeniach. Ocieplenie klimatu niesie za sobą coraz wyższe średnie temperatury latem oraz bardzo nagłe zmiany warunków atmosferycznych na świecie. Nie inaczej dzieje się również w naszej strefie klimatycznej, przez co coraz częściej przy urządzaniu domów czy biur kierujemy się kwestią wpływu czynników atmosferycznych na komfort naszego życia. Moda na duże powierzchnie szklane trwa w najlepsze, dotyczy to zwłaszcza domów energooszczędnych, w których wpadające przez wielkie okna światło słoneczne ma pomóc w oszczędzaniu na rachunkach za ogrzewanie. Problem pojawia się dopiero latem, które co roku przynosi wyższe temperatury. Jak możemy skutecznie wpływać na dopływ światła słonecznego przez okna budynków?

CZYTAJ DALEJ

Markizy czy pergole - jaką osłonę wybrać na taras?

20 kwietnia 2019

W okresie wiosenno-letnim odpowiednie zadaszenie tarasu może okazać się niezwykle praktycznym, a zarazem komfortowym rozwiązaniem. Do tego celu najczęściej wykorzystywane są markizy lub pergole, których wybór uzależniony jest w głównej mierze od wielkości osłanianej przestrzeni oraz jej umiejscowienia, a co za tym idzie: panujących warunków atmosferycznych.

CZYTAJ DALEJ

Żaluzje bambusowe - chwilowa moda czy prawdziwa inwestycja?

29 marca 2019

Wybór żaluzji okiennych na okna może oznaczać przegląd szeregu materiałów i stylów. Bambusowe żaluzje utworzyły wyjątkową niszę na tym rynku i jak się okazuje - stanowią doskonały wybór w kontekście dbałości o środowisko. Jednak używanie bambusowych żaluzji również może mieć pewne wady. Czas więc na rozważenie wszystkich za i przeciw.

CZYTAJ DALEJ

Jak zadbać o markizę latem i zimą, czyli dlaczego tkanina ma znaczenie?

26 marca 2019

Jeśli markiza tarasowa ma służyć przez długi czas, wytrzymać zarówno upalne lata, jak i srogie zimy, musi być wykonana z dobrej jakości materiału i mieć solidną konstrukcję. Jaka tkanina zapewni jej długą żywotność i o co jeszcze należy zadbać?

CZYTAJ DALEJ

Żaluzje drewniane – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć!

23 marca 2019

Żaluzje drewniane są często idealnym rozwiązaniem, gdy poszukujemy ciekawego rozwiązania funkcjonalnej dekoracji okiennej, utrzymanej w nowoczesnym wzornictwie. Ten elegancki, solidny, zawsze stylowy design jest ulubionym od lat z jakiegoś powodu. Drewno nigdy nie wychodzi z mody!

CZYTAJ DALEJ

Rolety vs zasłony – które rozwiązanie lepiej odpowie na Twoje potrzeby?

15 marca 2019

Jednym z najbardziej niedocenianych obszarów remontu, o którym większość z nas początkowo nie myśli jest to, jak powinniśmy ubrać nasze okna.  A powinniśmy zaplanować ten etap dokładnie, bowiem tutaj chodzi o coś więcej niż tylko walory dekoracyjne – te rozwiązania okienne są niezbędne do utrzymania z dala od domu: niechcianych dźwięków, zbyt ostrego światła słonecznego i ciekawskich oczu.

CZYTAJ DALEJ

Na co warto zwrócić uwagę wybierając żaluzje do gabinetu?

9 marca 2019

Jeśli planujesz odświeżyć wygląd swojego gabinetu, zdecydowanie powinieneś użyć rolet zamiast zasłon. Istnieją jednak różne rodzaje tego produktu, takie jak rolety rzymskie, kasetowe i wiele innych, ale to żaluzje pionowe stają się coraz bardziej popularne wśród specjalistów, lekarzy czy przedsiębiorców dumnie zapraszających gości do swojego gabinetu.

CZYTAJ DALEJ

Żaluzje w nowoczesnym pomieszczeniu

3 marca 2019

Wybór i różnorodność są podstawowymi oczekiwaniami Klientów XXI wieku. Prosty przykład: jeszcze do niedawna, kawa była czarna lub biała, natomiast w dzisiejszych czasach można stworzyć słownik z wyrażeniami opisującymi ten napój (który zresztą przydałby się w niejednej kawiarni). Jeśli chodzi o dekoracje okienne nie jest inaczej i ich oferta poszerzyła się w podobny sposób.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego warto zainwestować w markizy tarasowe?

16 lutego 2019

Markizy tarasowe kojarzą się z paryskimi kawiarniami i nadmorskimi miejscowościami, ale wcale nie muszą ograniczać się tylko do wakacyjnych wspomnień. Zainstalowanie ich na balkonie nie jest skomplikowane i teraz takie praktyczne dekoracje są dostępne dla wszystkich.

CZYTAJ DALEJ

Skontaktuj się z nami

Wiadomość wysłano.

WYŚLIJ