Najlepsze przesłony okienne do twojego biura

30 grudnia 2020

Dobrze urządzone biuro to takie, w którym nie tylko wygodnie się pracuje, ale też klient czuje się komfortowo. Przyjemne temperatury w pomieszczeniu biurowym zapewniają taki komfort zarówno jego pracownikom, jak i ich klientom. Duże powierzchnie przeszklone i południowa ekspozycja okien wymagają szczególnego przygotowania, polegającego na maksymalnym ograniczeniu dostępu światła do wewnątrz budynku.

Wybierz właściwe przesłony okienne

Wybór odpowiedniego sposobu przesłonięcia okna zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zależy on również od specyfiki wykonywanej pracy w danym pomieszczeniu. Dobrze dobrana przesłona może stać się nietuzinkową dekoracją wnętrza i jego wizytówką. Pełni ona nie tylko funkcję estetyczną, ale też praktyczną jako najlepszy sposób na zaciemnienie wnętrza. W zależności od rodzaju przesłony, złożoności jej konstrukcji i zastosowanych materiałów, koszt jej zakupu oraz ewentualnie montażu jest różny, dzięki czemu z pewnością każdy może sobie pozwolić na tego typu udogodnienie w swoim biurze.

Innowacyjna impregnacja tkaniny gwarantuje odpowiedni stopień zaciemnienia. Tworzy ona świetną barierę przed promieniami słonecznymi, odbijając je i nie pozwalając im przeniknąć do środka budynku. Równie ważna jest grubość splotu tkaniny - dla lepszego efektu zaciemnienia, wybieraj tkaniny o grubszym splocie. Wszystkie te właściwości tkaniny bardzo skutecznie zapobiegają zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczenia.

Przesłonięcie okna wewnątrz czy zewnątrz?

Ze względu na przeznaczenie oraz sposób montażu, przesłony okienne możemy podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Rolety zewnętrzne, refleksole, czy pergole wymagają montażu zewnętrznego, a ich mechanizm ukryty jest w elewacji. Podtynkowy montaż ma niezwykły walor estetyczny, przesłona okienna wówczas staje się częścią fasady budynku i wygląda niezwykle futurystycznie. Trzeba jednak pamiętać, że montaż przesłon zewnętrznych należy zaplanować już na wczesnym etapie wznoszenia budynku, a najlepiej już w trakcie jego projektowania, jego wykonanie zaś należy powierzyć wykwalifikowanym fachowcom.

Jeśli zakup i montaż przesłon zewnętrznych jest dla ciebie zbyt wymagający i kosztowny, dobrym rozwiązaniem będą rolety wewnętrzne. Możesz się na nie zdecydować w dowolnym momencie, ich montaż nie jest wymagający i może być nawet całkowicie bezinwazyjny, a co najważniejsze, możesz je zamontować samodzielnie. Przesłony okienne wewnętrzne montuje się bezpośrednio na ramie okiennej, na ścianie lub suficie. Są one dostępne w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możesz je dopasować nawet do najbardziej wymagającego wnętrza.

 

22Grudnia
Rolety na wymiar vs rolety z marketu

Ze względu na swoją funkcjonalność i możliwość dopasowania do każdego niemal wnętrza, rolety wolnowiszące są najbardziej uniwersalnymi przesłonami okiennymi. Dzięki sporym możliwościom dopasowania ich kolorystycznie do wystroju wnętrza, stanowią niebanalną dekorację. Jednak ich główną zaletą jest bardzo dobra ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem. Rolety od lat znajdują się na głównej liście asortymentu marketów budowlanych, można je również kupić w specjalistycznych sklepach, oferujących zarówno sprzedaż, jak i montaż swoich produktów.

CZYTAJ WIĘCEJ

15Grudnia
Przesłony do okien kuchennych

Przesłony okienne w kuchni są najbardziej narażone na zabrudzenia. Zabudowa kuchenna i rozmieszczenie sprzętu AGD powinny uwzględniać położenie okien i grzejników. Wybór odpowiednich przesłon okiennych ma w tym kontekście fundamentalne znaczenie, dlatego nie może być przypadkowy. Zastanawiając się nad sposobem zasłonięcia okna w kuchni, należy brać pod uwagę kilka czynników, między innymi ekspozycję okna, stopień nasłonecznienia, a także możliwości aranżacyjne.

CZYTAJ WIĘCEJ

10Grudnia
Okna w mieszkaniach o małym metrażu

Pomieszczenia o niewielkim metrażu stanowią spore wyzwanie dla jego urządzenia, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ilość okien lub ich wielkość jest bardzo ograniczona. O ile wykorzystanie sprytnych rozwiązań w celu wizualnego powiększenia powierzchni mieszkalnej może sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej przestronne, o tyle zapewnienie większej ilości światła słonecznego w pomieszczeniu może stać się prawdziwym wyzwaniem. Sekret odpowiedniej ilości światła w pomieszczeniu przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności tkwi we właściwie dobranych przesłonach okiennych.

CZYTAJ WIĘCEJ

6Grudnia
Rolety zewnętrzne - pomysł na stylowe wnętrze i ochronę przed słońcem

Rolety zewnętrzne doskonale się sprawdzają jako ochrona przed światłem słonecznym, zapewniając komfortową temperaturę wewnątrz budynku. Najbardziej polecane są do pomieszczeń narażonych na silne nasłonecznienie, w których nie sprawdza się żadna inna przesłona okienna. Rolety zewnętrzne świetnie zaciemniają okna, a do tego pełnią funkcję estetyczną, podkreślając nowoczesny charakter bryły budynku.

CZYTAJ WIĘCEJ