Pergole na balkonie w bloku - sprytny pomysł na prywatność

18 lutego 2021

Pergole są bardzo oryginalnym sposobem na zadaszenie tarasu, ogrodu, obiektów gastronomicznych i hotelowych,a nawet balkonów. W upalne dni zapewniają bardzo przyjemny cień, chronią również przed deszczem i wiatrem. Ich w pełni zautomatyzowany system sterowania  pozwala na szybką i intuicyjną regulację ustawienia. Doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem, podkreślając jego prostotę i funkcjonalność.

Pergole - automatyczne zadaszenia 

Swoją trwałość pergole zawdzięczają bardzo stabilnej zabudowanej konstrukcji, wykonanej z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie czynników atmosferycznych i ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Zadaszenie pergoli jest złożone z aluminiowych ekstrudowanych profili i obrotowych lameli dachowych. Poziome ułożenie lameli na szkielecie dobrze chroni przed opadami, a możliwość uchylenia pod wybranym kątem pozwala sterować ilością wpadającego światła. Dodatkowo, pergole są wyposażone w system rynien odpowiedzialny za odprowadzenie wody z powierzchni osłon, co zapewnia komfort korzystania z urządzenia.

Innowacyjność w zgodzie z praktycznością

Możliwość automatycznego sterowania pergoli sprawia, że jest to innowacyjny sposób na zadaszenie wybranej powierzchni. Za pomocą pilota można sterować nie tylko ustawieniem lameli i zamykaniem lub otwieraniem dachu, ale również wbudowanym oświetleniem i systemem audio. Dzięki takim udogodnieniom, można w łatwy sposób dostosowywać zadaszenie i ilość wpadającego światła do naszych potrzeb. Specjalna aplikacja w smartfonie pozwala sterować urządzeniem, nawet będąc poza domem.

Pergole na balkonie

Ze względu na możliwość montażu grupowego, pergole świetnie sprawdzają się na dużych powierzchniach, ale dość często wybierane są również na mniejsze powierzchnie, takie jak balkony. Takie rozwiązanie jest polecane szczególnie dla osób, poszukujących ponadczasowe wielofunkcyjne rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że bardzo rozbudowana konstrukcja pergoli zabiera sporo przestrzeni i na bardzo małych powierzchniach może to powodować efekt przytłoczenia. 

Decydując się na montaż pergoli w budynkach wielorodzinnych, takich jak blok, trzeba być świadomym swoich praw lokatorskich. Będąc bowiem właścicielem lokalu i przynależnego do niego balkonu, nie jest się właścicielem całego budynku i za wszelkie naruszenia elewacji ponosi się pełną odpowiedzialność. Dlatego na wszelkie czynności remontowe na balkonie konieczne są pozwolenia prawne i budowlane oraz zgoda właściwego zarządu wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Na lokatorze zatem ciąży obowiązek dokonania zgłoszenia zamiaru prowadzenia prac remontowych na balkonie, nawet jeśli nie wymagają one naruszenia konstrukcji budynku.

30Stycznia
Tkaniny roletowe - rodzaje i charakterystka

Kwestia wyboru tkaniny roletowej jest niezwykle ważna, ponieważ jej rodzaj i jakość decydują o funkcjonalności i żywotności produktu. Parametry materiału mają wpływ na tak ważne cechy, jak stopień zaciemnienia, czy maksymalna długość rolety, a także trwałość koloru i, wreszcie, odporność na zabrudzenia. Świadomy wybór tkaniny roletowej gwarantuje satysfakcję z jej użytkowania.

CZYTAJ WIĘCEJ

21Stycznia
Zasada działania mechanizmu łańcuszkowego w rolecie rzymskiej

Mechanizm łańcuszkowy daje możliwość łatwego opuszczania i podnoszenia rolety rzymskiej. Dodatkowe wzbogacenie w system blokujący pozwala na pełną regulację rozwinięcia rolety, co pomaga zatrzymać ją na dowolnej wysokości.

CZYTAJ WIĘCEJ

16Stycznia
Jak wybierać plisy?

Plisy to rodzaj rolet, które odznaczają się nietypowym sposobem regulacji ustawienia. Ich mechanizm bardzo przypomina działanie akordeonu - materiał, ułożony w harmonijkę, może być rozwijany zarówno do góry, jak i do dołu jednocześnie. Umożliwia to bardzo precyzyjną regulację ilości wpadającego światła. Występowanie we wszystkich możliwych wymiarach i wariantach kolorystycznych sprawia, że produkt ten można dopasować do niemal każdego okna i wnętrza.

CZYTAJ WIĘCEJ

11Stycznia
Sposoby montażu rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne to urządzenie odznaczające się dużą funkcjonalnością. Stanowią doskonałą barierę przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu pomieszczenie nadmiernie się nie nagrzewa. To nie tylko praktyczny element wystroju, to także nietuzinkowa dekoracja. Są łatwe w obsłudze i nieskomplikowane w montażu. W jaki sposób odbywa się montaż rolet wewnętrznych?

CZYTAJ WIĘCEJ