Pergole na tarasie - estetyka i komfort.

23 maja 2021

Pergola to bardzo stabilna konstrukcja montowana na przydomowym tarasie, która ma na celu przede wszystkim ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem osób przebywających na tarasie, a także zapewnienie im prywatności. Jest ona zbudowana z materiałów najwyższej jakości, odznacza się bardzo solidną konstrukcją i estetyką wykonania. Najbardziej innowacyjne systemy pergoli wyposażone są dodatkowo w różne przydatne funkcje, które podwyższają komfort jej użytkowania.

Jakie zadaszenie tarasowe?

Odpowiedzią na zbytnie nasłonecznienie na tarasach jest profesjonalnie wykonane zadaszenie tarasowe. Zapewnia ono nie tylko doskonałą ochronę przed słońcem, ale także pozwala zachować prywatność i stanowi prawdziwą ozdobę tarasu i całego budynku. To rodzaj stałego zadaszenia, wymagającego profesjonalnego montażu. Dzięki stabilnej konstrukcji i zastosowaniu materiałów najwyższej jakości, zadaszenie takie może służyć przez długie lata. Świetnie chroni taras przed opadami atmosferycznymi, a dzięki zastosowaniu specjalistycznej impregnacji, materiał nie chłonie wilgoci i nie blaknie wskutek działania promieni słonecznych.

Budowa pergoli

Pergola posiada bardzo stabilną konstrukcję, opartą na szkielecie, na którym osadzony jest właściwy materiał, pełniący funkcję dachu. Systemy najwyższej jakości opatrzone są odpowiednimi certyfikatami i atestami, które potwierdzają ich wytrzymałość w najbardziej skrajnych warunkach. Mają one najwyższą klasę wiatrową, co oznacza że są w stanie wytrzymać porywisty wiatr. W słoneczny dzień, materiał można łatwo i szybko rozłożyć, a w razie potrzeby równie sprawnie złożyć. Producenci oferują spory wybór kolorów i wzorów materiału, a także całej konstrukcji pergoli, co pozwala na dopasowanie jej do koloru elewacji i stylu budynku.

Nowoczesne pergole to innowacyjny system, wykorzystujący wiele udogodnień. Użytkownik ma możliwość sterowania systemem nawet na większą odległość, dzięki pełnej automatyce. Na poprzeczkach pergoli jest możliwość zamontowania oświetlenia LED i promienników ciepła, co świetnie się sprawdza w chłodne wieczory.

Czy pergola się sprawdzi na twoim tarasie?

Pergola to bardzo nowoczesne i niezwykle funkcjonalne zadaszenie tarasowe, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie wygodę użytkowania, komfort i nowoczesne technologie. Stanowi ona doskonałą ochronę przed słońcem i z tego względu najlepiej sprawdzi się na tarasach z ekspozycją południową i południowo-zachodnią. Profesjonalny montaż pozwala na bardzo dyskretne i estetyczne wkomponowanie systemu w bryle budynku, dzięki czemu staje się on jego częścią. Możliwość automatycznego sterowania pergolą to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób korzystających często z tarasu.

11Maja
Refleksole vs rolety zewnętrzne - podpowiadamy, w czym tkwi różnica.

Refleksole i rolety zewnętrzne to bardzo popularne osłony zewnętrzne, które pomagają ograniczyć do minimum dopływ światła słonecznego. Ta funkcja sprawdza się szczególnie w przypadku okien z południową ekspozycją i w sezonie letnim. Zastosowanie osłon zewnętrznych to nie tylko sposób na zbytnie nasłonecznienie, ale też możliwość obniżenia temperatury wewnątrz nawet o kilka stopni. Ponadto, taki system okienny stanowi oryginalne wykończenie bryły budynku.

CZYTAJ WIĘCEJ

28Kwietnia
Rolety wewnętrzne - co wpływa na ich cenę?

Rolety wewnętrzne są jednym z najczęściej wybieranych systemów okiennych. W pomieszczeniach pełnią funkcję ochronną przed zbytnim nasłonecznieniem, a także zapewniają prywatność osobom przebywającym wewnątrz budynku. Duży wybór kolorów i wzorów materiału dają nieskończone możliwości aranżacyjne i pozwalają na dopasowanie rolet do wnętrza. W zależności od rodzaju systemu, jego mechanizmu, a także od sposobu montażu, rolety różnią się między sobą pod względem nie tylko wyglądu i funkcjonalności, ale też ceny. Od czego zależy koszt zakupu i montażu rolet wewnętrznych?

CZYTAJ WIĘCEJ

12Kwietnia
Rolety kasetowe - estetyczny i praktyczny system okienny

Rolety wewnętrzne w kasecie stanowią idealne zabezpieczenie pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzewaniem się budynku. Za ich skuteczność odpowiada unikalna technologia i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Materiał, z którego wykonana jest roleta, odznacza się bardzo wysokim stopniem zaciemnienia, zatrzymuje nawet do 100% promieni słonecznych, co przyczynia się w znacznym stopniu do spadku temperatury wewnątrz pomieszczenia do wartości optymalnych. To, bez wątpienia, jeden z najpopularniejszych rodzajów osłon okiennych, montowany zarówno w biurach, hotelach, jak i w budynkach mieszkalnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

21Marca
Rolety zaciemniające - cały sekret tkwi w tkaninie

Rolety zaciemniające to rodzaj rolet wewnętrznych o specjalnym przeznaczeniu. Montowane są zwykle w pomieszczeniach szczególnie narażonych na zbytnie nasłonecznienie, szczególnie z ekspozycją południową. Ich ogromną zaletą jest właściwość odbijania promieni słonecznych i całkowite zaciemnianie wnętrza. Cały sekret tej funkcjonalności tkwi w tkaninie, z którego są wykonane. Czym jest tkanina zaciemniająca i w jaki sposób o nią dbać, by służyła jak najdłużej?

CZYTAJ WIĘCEJ