Rolety zewnętrzne - pomysł na stylowe wnętrze i ochronę przed słońcem

6 grudnia 2020

Rolety zewnętrzne doskonale się sprawdzają jako ochrona przed światłem słonecznym, zapewniając komfortową temperaturę wewnątrz budynku. Najbardziej polecane są do pomieszczeń narażonych na silne nasłonecznienie, w których nie sprawdza się żadna inna przesłona okienna. Rolety zewnętrzne świetnie zaciemniają okna, a do tego pełnią funkcję estetyczną, podkreślając nowoczesny charakter bryły budynku.

Rolety zewnętrzne - które wybrać?

Podział rolet uzależniony jest od sposobu ich montażu. Rolety naokienne to niezwykle nowoczesne rozwiązanie, które stosuje się głównie w budynkach jednorodzinnych. Ruchoma roleta jest częścią fasady, jej mechanizm jest ukryty pod elewacją, dzięki czemu doskonale się wpisuje się w konstrukcję budynku. Wspomniany mechanizm urządzenia wykonany jest z niezwykle trwałego materiału, jakim jest PCV, montuje się go na ramie drzwi oraz okien.

Rolety adaptacyjne, występujące również pod nazwą elewacyjne, nie wymagają montażu na ramie okiennej i drzwiowej. Z tego względu, ich montaż nie jest ograniczony czasowo i można go przeprowadzić na każdym etapie budowy. Mechanizm urządzenia ukryty jest w kasecie, której kolor można dopasować do fasady. Można również wybrać grubość lameli oraz ich kolor z bogatej palety kolorystycznej, a bardzo trwały materiał, z którego są wykonane, gwarantuje długą żywotność i wygodę użytkowania.

Praktyczne zastosowanie rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to niezwykle praktyczne urządzenie. Świetnie się sprawdzają w niemal każdym budynku, a ich montaż może się odbyć na każdym etapie budowy. Bardzo dobrze chronią przed zbytnim nasłonecznieniem, dzięki czemu stanowią doskonałą izolację termiczną, ale też akustyczną, obniżając docierający z zewnątrz hałas nawet o kilkanaście decybeli. Rolety zewnętrzne dobrze chronią okna przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych i stanowią dobre zabezpieczenie okien przed uszkodzeniami.

Rolety zewnętrzne - jak o nie dbać?

Rolety zewnętrzne są wystawiane na bezpośrednie działanie różnych warunków atmosferycznych, ze względu na montaż zewnętrzny. Dzięki prawidłowej konserwacji, zwiększamy ich żywotność i trwałość. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu rolet, tym bardziej wtedy, gdy zabrudzenia są widoczne gołym okiem. Nawet najdrobniejsze ziarenko piasku, które dostanie się do mechanizmu urządzenia, może spowodować zarysowanie jego powierzchni. W celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, można zastosować odkurzacz z miękką końcówką. Do czyszczenia na mokro dopuszcza się stosowanie środków chemicznych, jednak ze specjalnym przeznaczeniem do czyszczenia powierzchni lakierowanych.

Zaleca się również przynajmniej raz do roku profesjonalny przegląd urządzenia. Fachowiec sprawdza i ocenia stan techniczny sprzętu i poszczególnych jego elementów, a także przeprowadza specjalistyczną konserwację.

26Lutego
Sposoby na przesłonięcie ogrodu zimowego

Ogrody zimowe lub tak zwane oranżerie, zależnie od naszych potrzeb, przeznaczane są na salon, jadalnię, gabinet do pracy czy salę fitness. Z założenia pomieszczenie to jest zagospodarowane przez roślinność, która nie tylko doskonale oczyszcza powietrze, ale również świetnie uzupełnia wystrój. Duże powierzchnie przeszklone, którymi niewątpliwie są oranżerie, niestety narażone są na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, przez co temperatura wewnątrz może uniemożliwić zarówno zdrowy wzrost roślin, jak i samo przebywanie w nich ludzi. Przedstawiamy nasze pomysły na przesłonięcie okien w ogrodzie zimowym.

CZYTAJ WIĘCEJ

14Lutego
Jakie osłony okienne sprawdzą się na poddaszu?

Poddasze użytkowe to część budynku mieszkalnego, znajdująca się na jego ostatniej kondygnacji.
Najczęściej znajdują się tu sypialnie, pokój dla gości lub gabinet. Okna w pomieszczeniach na poddaszu,
ze względu na specyfikę budowy dachu, zazwyczaj są pochyłe, a ich zasłonięcie przed słońcem może być
problematyczne. Zanim zdecydujemy się na osłonięcie okien dachowych, powinniśmy zrobić bardzo
dokładne rozeznanie w ofercie dostępnych produktów, by wybrać najodpowiedniejszy system dla siebie.

CZYTAJ WIĘCEJ

28Stycznia
Nowoczesny design osłon okiennych

Nowoczesny styl w domu czy biurze rządzi się swoimi prawami. Prostota, przejrzystość i przestrzeń - to główne jego założenia. Idealne nowoczesne wnętrze jest minimalistyczne, bez zbędnych dodatków, a mimo to ciekawe i pomysłowe. Cały wystrój, wszystkie meble i dodatki, muszą tworzyć spójną harmonijną całość. Jakie osłony okienne wkomponują się w tę minimalistyczną przestrzeń?

CZYTAJ WIĘCEJ

14Stycznia
Jakie osłony okienne ocieplą wnętrze?

Okna zazwyczaj zajmują w pomieszczeniu dużą przestrzeń, dlatego nie budzi zdziwienia stwierdzenie, że to właśnie wygląd okien jest wizytówką całego domu. Niezwykle dużym wyzwaniem staje się wybór ich zasłonięcia przed zbytnim nasłonecznieniem, a także dla zapewnienia intymności. Niezwykle ważna w wyborze odpowiedniej osłony jest lokalizacja pomieszczenia względem kierunków świata. Pamiętajmy, że bardziej narażone na działanie promieni słonecznych są okna w orientacji południowej i południowo-zachodniej, natomiast okna wychodzące na północ lub wschód charakteryzują się deficytem światła słonecznego.

CZYTAJ WIĘCEJ