Dlaczego pergole aluminiowe?

Pergole tarasowe są najlepszym sposobem na ograniczenie nasłonecznienia i ochronę przed opadami. To stylowe zadaszenie tarasowe sprawdza się idealnie na każdym tarasie, odznaczając się bardzo wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, szkodliwe promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne. Może pełnić funkcję dodatkowego pomieszczenia przyściennego w budynku mieszkalnym, może też stać się całkowicie niezależnym wolnostojącym elementem przydomowego ogrodu. To, na którą wersję się zdecydujesz, zależy wyłącznie od twoich preferencji i potrzeb.

Pergola – nowoczesne i funkcjonalne zadaszenie tarasu

Pergola to bardzo zaawansowany system zadaszenia tarasu, wykorzystujący nowoczesne rozwiązania i mający szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdza się zarówno na tarasie, balkonie, jak i w ogrodzie jako integralne pomieszczenie, pełniące funkcję nowoczesnej oranżerii. Jej główna funkcja to ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem, opadami atmosferycznymi, a także zapewnienie prywatności. Może również stać się dodatkowym miejscem dla gości w restauracji, czy strefą wypoczynku lub miejscem pracy w domowych pieleszach. Skutecznie zacieniają przestrzeń tarasu lub wybrane miejsce w ogrodzie, jednocześnie wpuszczając do pomieszczenia odpowiednią ilość światła. To doskonałe rozwiązanie dla osób, pragnących zagospodarować wolną przestrzeń w swoim ogrodzie lub na tarasie na funkcjonalne i klimatyczne pomieszczenie lub po prostu powiększyć powierzchnię mieszkalną.

Pergole są budowane z zastosowaniem różnych materiałów. Najtrwalszym rozwiązaniem i najbardziej odpornym na różne warunki pogodowe jest pergola z aluminium. To niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia materiał, który gwarantuje długie i bezpieczne użytkowanie. Alternatywą dla pergoli z aluminium są pergole z drewna, bambusa, cegieł, a nawet betonu.

Konstrukcja aluminiowej pergoli tarasowej 

Wszystkie pergole są wykonane z ekstrudowanych aluminiowych profili nośnych. Zadaszenie może występować w wersji stałej lub ruchomej, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. W przypadku konstrukcji stałej, dach wykonany jest ze szkła lub z poliwęglanu. Na konstrukcję ruchomą pergoli składa się dach z obrotowych lameli lub ze specjalnej bardzo wytrzymałej tkaniny. Obrotowe lamele mają poziome ułożenie, dzięki czemu zadaszenie stanowi pełną ochronę przed opadami, natomiast zachowanie odpowiedniego kąta ich nachylenia zapewnia odpowiednią ilość światła. Są one niezwykle odporne na duże obciążenia, a wyposażenie ich w system odprowadzania wody gwarantuje komfort przebywania na tarasie nawet w czasie deszczu. Zwijana tkanina pergoli jest całkowicie wodoszczelna i w pełni zacieniająca. Jej specjalna powłoka skutecznie odbija promienie UV, chroniąc materiał przed nagrzewaniem. 

Ściany boczne pergoli występują również w dwóch wersjach, stałej oraz ruchomej. Stałe konstrukcje mogą być zbudowane z paneli aluminiowych lub żaluzji aluminiowych; zdarza się, że wykorzystuje się do ich wykończenia panele szklane. W przypadku ruchomych konstrukcji, zastosowanie znajdują szklane ściany przesuwne, rolety zewnętrzne tekstylne, a także w pełni zautomatyzowane żaluzje aluminiowe i przesuwne panele aluminiowe.

Dodatkowo, pergole mogą być wyposażone w zewnętrzny system rynien, odpowiedzialny za odprowadzanie deszczówki. Klienci, ceniący sobie komfort i udogodnienia, mogą się również zdecydować na oświetlenie liniowe lub punktowe oraz promienniki ciepła.

Spis treści