Rolety zewnętrzne

Poznaj wycenę i zleć montaż rolet zewnętrznych

Wyślij nam swój numer telefonu wraz z miejscowością, oddzwonimy do ciebie. Pomożemy z wybraniem odpowiedniego materiału, doradzimy najlepsze rozwiązania montażowe, odpowiemy na ewentualne pytania. Bezpłatnie wycenimy usługę montażu rolet zewnętrznych.

Zadzwoń bezpośrednio do doradcy:

Rolety zewnętrzne

Skuteczna ochrona antywłamaniowa i termoizolacyjna

Rolety zewnętrzne aluminiowe są jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie domu przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak słońce, deszcz, wiatr czy śnieg. Dodatkowo rolety zewnętrzne zwiększają izolację termiczną budynku. Latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza, natomiast zimą zatrzymują ciepło wewnątrz domu. 

Warto również wspomnieć, że rolety zewnętrzne chronią nie tylko przed hałasem z zewnątrz. Dzięki temu mogą znacznie poprawić komfort mieszkańców i zminimalizować wpływ uciążliwych dźwięków na jakość życia w domu

Ponadto rolety zewnętrzne są jednym z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie domu przed kradzieżą. Są one wykonane z różnego rodzaju trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich konstrukcja uniemożliwia próby sforsowania. Rolety zewnętrzne są także wyposażone w mechanizmy blokujące, które uniemożliwiają podniesienie rolety z zewnątrz budynku.

Rolety zewnętrzne są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, co umożliwia ich łatwe dopasowanie do stylu budynku oraz preferencji estetycznych jego mieszkańców. Dzięki temu stanowią nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne rozwiązanie dla domów i budynków mieszkalnych.

Sterowanie rolet, może być ręczne przy pomocy taśmy/linki oraz sterowanie elektryczne za pomocą silnika elektrycznego. Przy sterowaniu elektrycznym mamy do wyboru opcję sterowania za pomocą przełącznika, pilota, przełącznika kluczykowego lub ze smartfona, lub tabletu – instalując przy tym System Inteligentnego Domu.

Oferowane przez nas rolety to:

Google-Logo-3014348739-1
Średnia ocena naszych klientów
4,9
4.5/5
Ochrona antywłamaniowa

Najistotniejszą zaletą rolet zewnętrznych jest ochrona antywłamaniowa, jaką zapewniają. Rolety posiadają wiele zabezpieczeń, które utrudniają włamywaczom dostanie się do środka.

Izolacja termiczna

Rolety zewnętrzne zapewniają izolację termiczną, zdecydowanie chronią przed zimnem, a dodatkowo ograniczają utratę ciepła. Dzięki nim zaoszczędzisz na ogrzewaniu całego domu.

Osłona przed wzrokiem

Rolety zewnętrzne aluminiowe, stanowią skuteczną osłonę przed wzrokiem, zapewniając prywatność i ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów.

Ochrona przed słońcem

Rolety zewnętrzne pozwalają na pełne zaciemnienie wnętrza, co jest szczególnie przydatne w przypadku sypialni lub pomieszczeń wymagających ciemności.

Kluczowe zalety rolet zewnętrznych

Wybierz jeden z dwóch systemów rolet zewnętrznych

Marka SOLARO w ofercie posiadamy dwa systemy rolet zewnętrznych. Jeśli dopiero wznosisz swój dom, to możesz korzystać z rolet podtynkowych. Jeśli chcesz zamontować system roletowy w istniejącym budynku bez ingerencji w jego strukturę, możesz wybrać rolety montowane na oknie.
1.
System rolet zewnętrznych podtynkowych i nadstawnych

System rolet zewnętrznych podtynkowych

Ten rodzaj osłon stosowany jest w budynkach, w których już na etapie projektowania przewidziano montaż rolet zewnętrznych na okiennych. System ten stosowany jest w obiektach nowo budowanych oraz przy modernizacji już istniejących. Został zaprojektowany na bazie wieloletnich doświadczeń oraz wskazówek specjalistów i praktyków branży osłonowej, z uwzględnieniem potrzeb i wymagań, jakie stawia produktom dzisiejszy rynek. Opracowany został dla zwolenników rolet zewnętrznych całkowicie zabudowanych. Taki system rolet zewnętrznych to nowa propozycja dla wszystkich ceniących sobie nowoczesne rozwiązania osłonowe. Skrzynkę i prowadnice wykonane z PCV montuje się na ramie okna lub drzwi. Dostęp do mechanizmu rolety zapewniony jest przez klapę rewizyjną od środka pomieszczenia. Może być ona umieszczona w części wewnętrznej lub w części dolnej obudowy. Druga możliwość to rolety zewnętrzne podtynkowe, gdzie okna są już zamontowane, a nie ma jeszcze elewacji zewnętrznej. Tutaj skrzynka i prowadnice oraz pancerz wykonane są w całości z aluminium. Montaż skrzynki odbywa się na wysokości nadproża, tak aby nie zabierać prześwitu okna

2.
System rolet zewnętrznych adaptacyjny na elewację

System rolet zewnętrznych natynkowych

Ten typ rolet nie wymaga specjalnego projektu budynku, gdyż jest montowany we wnęce okiennej lub drzwiowej, ewentualnie na elewacji. W tym wariancie roleta zewnętrzna pełni również funkcję dekoracyjną budynku. Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym, dlatego dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych. Skrzynki  mają kształt prostokątny lub owalny. Wykonywane są z aluminium. Z tych samych materiałów, zbudowane są profile (listwy pancerza) o różnej grubości i budowie wewnętrznej.

Rolety zewnętrzne, cztery kroki do realizacji zamówienia

Ustal z nami termin darmowego pomiaru
02/
Wybierz wzór i materiał

Wybierzemy materiał, wzór lub system montażu rolety

03/

Wycenimy ostatecznie na miejscu twój wybór, którym jesteś zainteresowany

04/

Ustal termin montażu

Razem ustalimy ostateczny i dogodny dla Ciebie termin montażu

Jakie rodzaj rolet zewnętrznych wybrać?

Wybierając odpowiedni rodzaj rolet zewnętrznych, warto zwrócić uwagę na nasze indywidualne potrzeby. W zależności od celu, jaki chcemy osiągnąć, będziemy potrzebowali innych rodzajów rolet. Jeśli zależy nam tylko na osłonięciu przed słońcem, warto pomyśleć o tańszych, standardowych modelach. Natomiast, gdy szukamy zwiększonego poziomu bezpieczeństwa, warto zainwestować w droższe rolety o dodatkowej wzmocnionej antywłamaniowo strukturze.

Jeśli naszym celem jest także poprawa izolacyjności termicznej okien, warto wybrać rolety z ciepłym płaszczem. Rolety zwykle zamawia się na wymiar, dzięki czemu bez problemu dobierzemy je do rozmiaru naszych okien. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że standardowa maksymalna powierzchnia rolety wynosi zazwyczaj 10 metrów kwadratowych. 

Od czego zależy cena rolety zewnętrznej?

W przypadku większych powierzchni, należy liczyć się z wyższymi kosztami zakupu cena rolet zewnętrznych uzależniona jest przede wszystkim od ich rozmiaru i rodzaju.

Im większa powierzchnia płaszcza, tym wyższa cena. Dodatkowo, wszelkie dodatkowe funkcje, jak na przykład automatyka sterująca, również wpływają na koszt zakupu. Warto zatem dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wybierać rolety zewnętrzne, które będą dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Najtańsze modele rolet mają pancerz obsługiwany ręcznie za pomocą taśmy lub linki. Alternatywę choć droższa jest napęd elektryczny sterowany włącznikiem umieszczonym na ścianie, pilocie lub w aplikacji telefonu.