Pergole – automatyczne zadaszenia
Swoją trwałość pergole zawdzięczają bardzo stabilnej zabudowanej konstrukcji, wykonanej z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie czynników atmosferycznych i ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Zadaszenie pergoli jest złożone z aluminiowych ekstrudowanych profili i obrotowych lameli dachowych. Poziome ułożenie lameli na szkielecie dobrze chroni przed opadami, a możliwość uchylenia pod wybranym kątem pozwala sterować ilością wpadającego światła. Dodatkowo, pergole są wyposażone w system rynien odpowiedzialny za odprowadzenie wody z powierzchni osłon, co zapewnia komfort korzystania z urządzenia.
Innowacyjność w zgodzie z praktycznością
Możliwość automatycznego sterowania pergoli sprawia, że jest to innowacyjny sposób na zadaszenie wybranej powierzchni. Za pomocą pilota można sterować nie tylko ustawieniem lameli i zamykaniem lub otwieraniem dachu, ale również wbudowanym oświetleniem i systemem audio. Dzięki takim udogodnieniom, można w łatwy sposób dostosowywać zadaszenie i ilość wpadającego światła do naszych potrzeb. Specjalna aplikacja w smartfonie pozwala sterować urządzeniem, nawet będąc poza domem.
Pergole na balkonie
Ze względu na możliwość montażu grupowego, pergole świetnie sprawdzają się na dużych powierzchniach, ale dość często wybierane są również na mniejsze powierzchnie, takie jak balkony. Takie rozwiązanie jest polecane szczególnie dla osób, poszukujących ponadczasowe wielofunkcyjne rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że bardzo rozbudowana konstrukcja pergoli zabiera sporo przestrzeni i na bardzo małych powierzchniach może to powodować efekt przytłoczenia.
Decydując się na montaż pergoli w budynkach wielorodzinnych, takich jak blok, trzeba być świadomym swoich praw lokatorskich. Będąc bowiem właścicielem lokalu i przynależnego do niego balkonu, nie jest się właścicielem całego budynku i za wszelkie naruszenia elewacji ponosi się pełną odpowiedzialność. Dlatego na wszelkie czynności remontowe na balkonie konieczne są pozwolenia prawne i budowlane oraz zgoda właściwego zarządu wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Na lokatorze zatem ciąży obowiązek dokonania zgłoszenia zamiaru prowadzenia prac remontowych na balkonie, nawet jeśli nie wymagają one naruszenia konstrukcji budynku.