Refleksole – budowa
Refleksole są rodzajem rolet zewnętrznych, chociaż zdarza się, że – w szczególnych przypadkach – montowane są również wewnątrz budynku. Za ich trwałość i odporność na uszkodzenia odpowiada tkanina PCW lub tkanina szklana z taką powłoką, której struktura przypomina gęstą siatkę – im mniejszy współczynnik otwarcia, tym mniej światła przepuszcza tkanina. Mechanizm refleksoli ukryty jest zazwyczaj w kasecie, a jej płaszcz nawijany jest na wałek z prowadzeniem bocznym żyłkowym lub za pomocą prowadnic. Wszystkie te elementy wykonane są z wysokiej klasy aluminium, malowanego proszkowo. Urządzeniem można sterować mechanicznie lub automatycznie, dzięki zaawansowanej technologii.
Refleksole – funkcjonalność
Dzięki swym unikalnym właściwościom, refleksole mają dużo zastosowań. Montowane są najczęściej w obiektach użyteczności publicznej i biurowcach, ale coraz częściej znajdują również zastosowanie w budynkach jednorodzinnych o nowoczesnym designie i oranżeriach. Możliwość zewnętrznego montażu pozwala na maksymalne odcięcie dostępu światła słonecznego. W porównaniu z przesłonami wewnętrznymi, refleksole chronią wnętrze budynku przed nasłonecznieniem i przenikaniem szkodliwych promieni UV nawet osiem razy skuteczniej. Dzięki temu stanowią naturalną alternatywę dla klimatyzacji, ponieważ temperatura w pomieszczeniu może spaść nawet o 10 °C, co niewątpliwie wpływa na komfort termiczny nawet w najbardziej upalne dni. Wykorzystanie do produkcji refleksoli nowoczesnej technologii jest kolejnym atutem. Pełna automatyzacja obsługi pozwala zoptymalizować ustawienia urządzenia zgodnie z naszymi potrzebami. Przesłony te można montować pojedynczo lub grupowo, co w żaden sposób nie wpływa na spadek komfortu ich użytkowania i sterowania.
Refleksole – montaż
Refleksole najczęściej montowane są na zewnątrz budynku w celu ograniczenia nasłonecznienia w pomieszczeniach. Innowacyjny skład materiału tych przesłon sprawia, że są one odporne na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Duża różnorodność kolorystyczna materiałów daje możliwość dopasowania produktu do elewacji i naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki uniwersalności refleksoli, można je montować również wewnątrz pomieszczeń. Taki montaż najczęściej jest wybierany w celu całkowitego zasłonięcia powierzchni szklanych w salach konferencyjnych lub wykładowych.