Refleksole – sposób na przegrzewanie się pomieszczeń

Refleksole, zwane też roletami ekranowymi, mogą być montowane na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Tworzą bardzo skuteczną ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem, bardzo dokładnie zaciemniając okna. Szczególnie zaleca się je do przysłaniania okien z ekspozycją południową, a także pomieszczeń o dużych przeszkleniach. Jednocześnie, tworzą niebanalne wykończenie okien i podkreślają nowoczesny charakter budynku.

Refleksole – budowa

Refleksole są rodzajem rolet zewnętrznych, chociaż zdarza się, że – w szczególnych przypadkach – montowane są również wewnątrz budynku. Za ich trwałość i odporność na uszkodzenia odpowiada tkanina PCW lub tkanina szklana z taką powłoką, której struktura przypomina gęstą siatkę – im mniejszy współczynnik otwarcia, tym mniej światła przepuszcza tkanina. Mechanizm refleksoli ukryty jest zazwyczaj w kasecie, a jej płaszcz nawijany jest na wałek z prowadzeniem bocznym żyłkowym lub za pomocą prowadnic. Wszystkie te elementy wykonane są z wysokiej klasy aluminium, malowanego proszkowo. Urządzeniem można sterować mechanicznie lub automatycznie, dzięki zaawansowanej technologii.

Refleksole – funkcjonalność

Dzięki swym unikalnym właściwościom, refleksole mają dużo zastosowań. Montowane są najczęściej w obiektach użyteczności publicznej i biurowcach, ale coraz częściej znajdują również zastosowanie w budynkach jednorodzinnych o nowoczesnym designie i oranżeriach. Możliwość zewnętrznego montażu pozwala na maksymalne odcięcie dostępu światła słonecznego. W porównaniu z przesłonami wewnętrznymi, refleksole chronią wnętrze budynku przed nasłonecznieniem i przenikaniem szkodliwych promieni UV nawet osiem razy skuteczniej. Dzięki temu stanowią naturalną alternatywę dla klimatyzacji, ponieważ temperatura w pomieszczeniu może spaść nawet o 10 °C, co niewątpliwie wpływa na komfort termiczny nawet w najbardziej upalne dni. Wykorzystanie do produkcji refleksoli nowoczesnej technologii jest kolejnym atutem. Pełna automatyzacja obsługi pozwala zoptymalizować ustawienia urządzenia zgodnie z naszymi potrzebami. Przesłony te można montować pojedynczo lub grupowo, co w żaden sposób nie wpływa na spadek komfortu ich użytkowania i sterowania.

Refleksole – montaż

Refleksole najczęściej montowane są na zewnątrz budynku w celu ograniczenia nasłonecznienia w pomieszczeniach. Innowacyjny skład materiału tych przesłon sprawia, że są one odporne na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Duża różnorodność kolorystyczna materiałów daje możliwość dopasowania produktu do elewacji i naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki uniwersalności refleksoli, można je montować również wewnątrz pomieszczeń. Taki montaż najczęściej jest wybierany w celu całkowitego zasłonięcia powierzchni szklanych w salach konferencyjnych lub wykładowych.

Spis treści