rolety | markizy | żaluzje | moskitiery

Aktualności

Sposoby na przesłonięcie ogrodu zimowego

26 lutego 2020

Ogrody zimowe lub tak zwane oranżerie, zależnie od naszych potrzeb, przeznaczane są na salon, jadalnię, gabinet do pracy czy salę fitness. Z założenia pomieszczenie to jest zagospodarowane przez roślinność, która nie tylko doskonale oczyszcza powietrze, ale również świetnie uzupełnia wystrój. Duże powierzchnie przeszklone, którymi niewątpliwie są oranżerie, niestety narażone są na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, przez co temperatura wewnątrz może uniemożliwić zarówno zdrowy wzrost roślin, jak i samo przebywanie w nich ludzi. Przedstawiamy nasze pomysły na przesłonięcie okien w ogrodzie zimowym.

CZYTAJ DALEJ

Jakie osłony okienne sprawdzą się na poddaszu?

14 lutego 2020

Poddasze użytkowe to część budynku mieszkalnego, znajdująca się na jego ostatniej kondygnacji.
Najczęściej znajdują się tu sypialnie, pokój dla gości lub gabinet. Okna w pomieszczeniach na poddaszu,
ze względu na specyfikę budowy dachu, zazwyczaj są pochyłe, a ich zasłonięcie przed słońcem może być
problematyczne. Zanim zdecydujemy się na osłonięcie okien dachowych, powinniśmy zrobić bardzo
dokładne rozeznanie w ofercie dostępnych produktów, by wybrać najodpowiedniejszy system dla siebie.

CZYTAJ DALEJ

Nowoczesny design osłon okiennych

28 stycznia 2020

Nowoczesny styl w domu czy biurze rządzi się swoimi prawami. Prostota, przejrzystość i przestrzeń - to główne jego założenia. Idealne nowoczesne wnętrze jest minimalistyczne, bez zbędnych dodatków, a mimo to ciekawe i pomysłowe. Cały wystrój, wszystkie meble i dodatki, muszą tworzyć spójną harmonijną całość. Jakie osłony okienne wkomponują się w tę minimalistyczną przestrzeń?

CZYTAJ DALEJ

Jakie osłony okienne ocieplą wnętrze?

14 stycznia 2020

Okna zazwyczaj zajmują w pomieszczeniu dużą przestrzeń, dlatego nie budzi zdziwienia stwierdzenie, że to właśnie wygląd okien jest wizytówką całego domu. Niezwykle dużym wyzwaniem staje się wybór ich zasłonięcia przed zbytnim nasłonecznieniem, a także dla zapewnienia intymności. Niezwykle ważna w wyborze odpowiedniej osłony jest lokalizacja pomieszczenia względem kierunków świata. Pamiętajmy, że bardziej narażone na działanie promieni słonecznych są okna w orientacji południowej i południowo-zachodniej, natomiast okna wychodzące na północ lub wschód charakteryzują się deficytem światła słonecznego.

CZYTAJ DALEJ

Jak prawidłowo czyścić markizy?

23 grudnia 2019

Markizy są najpopularniejszym sposobem osłony tarasu lub balkonu. Ich popularność jest podyktowana stosunkowo niskim kosztem zakupu i niewymagającym użytkowaniem. Odpowiednio dobrana do powierzchni, którą chcemy zadaszyć, z wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych, posłuży nam wiele lat i zapewni mile spędzony czas na przydomowym tarasie lub balkonie.

CZYTAJ DALEJ

Specyfika tarasów z południowo-zachodnią ekspozycją

11 grudnia 2019

Południowo-zachodnia ekspozycja tarasu jest narażona na największe nasłonecznienie w ciągu dnia, zwłaszcza w okresie letnim. Bezpośrednia ekspozycja na słońce jest dużą zaletą w jesienno-zimowym sezonie, ale i dużym utrapieniem w miesiące letnie, kiedy długie przesiadywanie w pełnym słońcu może okazać się zagrożeniem dla zdrowia. Jakie zatem zadaszenie najlepiej sprawdzi się na tarasie ze słoneczną ekspozycją?

CZYTAJ DALEJ

Rolety zewnętrzne – inwestycja w bezpieczeństwo.

26 listopada 2019

Rolety zewnętrzne to bardzo popularny i powszechnie stosowany sposób skutecznej ochrony okien przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Ich unikalna budowa w sposób istotny wpływa na właściwą termoizolację budynku, a co za tym idzie – ułatwia zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku w porze jesienno-zimowej oraz pomaga ograniczyć dostawanie się promieni słonecznych do wewnątrz w porze letniej. Rolety zewnętrzne są również bardzo trwałym zabezpieczeniem przed włamaniem do budynku i wszelkimi aktami wandalizmu.

CZYTAJ DALEJ

Plisy okienne – co warto wiedzieć, by dobrze wybrać?

16 listopada 2019

Plisy okienne to bardzo oryginalny i łatwy sposób przesłonięcia okna przed okiem sąsiada, a także dobre rozwiązanie ochrony szyby okiennej przed zbytnim nagrzewaniem się w sezonie letnim. Szczególnie wyróżniają się innowacyjnym działaniem mechanizmu, gdyż można je ustawić w każdej pozycji, zasłaniając dowolną część okna lub - po całkowitym rozłożeniu – jego całość. Bardzo dużym atutem plis jest możliwość ich bezinwazyjnego montażu, dzięki czemu szyba okienna pozostaje całkowicie odsłonięta.

CZYTAJ DALEJ

Jak dbać o rolety wewnętrzne?

26 października 2019

Rolety wewnętrzne to najczęściej spotykany system okienny. I nic dziwnego, ich uniwersalne zastosowanie, bogactwo kolorów i wzorów, łatwość montażu i demontażu oraz praktyczne właściwości zaciemniające sprawiają że są najczęściej wybierane zarówno do gospodarstw domowych, jak i instytucji, a także pomieszczeń biurowych. Rolety z powodzeniem zaciemniają pomieszczenia, dzięki tkaninom o odpowiednio grubym splocie, ograniczając przedostawanie się promieni słonecznych, podwyższając komfort życia i pracy w budynkach nawet w najbardziej słoneczne dni. W celu przedłużenia ich żywotności, należy odpowiednio o nie dbać. Odpowiednia pielęgnacja rolet to klucz do pełnej satysfakcji z ich użytkowania.

CZYTAJ DALEJ

Jakie rolety wybrać do okien z ekspozycją północną?

9 października 2019

Ekspozycja północna pokoju oznacza de facto bardzo niewielkie nasłonecznienie w ciągu dnia. I o ile ograniczony dostęp promieni słonecznych będzie wskazany w upalne dni, o tyle dokuczliwy może okazać się w sezonie jesienno-zimowym. Wybierając rolety do okien skierowanych na północną stronę świata, należy pamiętać, że nie powinny one zbytnio zaciemniać pomieszczenia, a jedynie dyskretnie zasłaniać od sąsiadów. Jakie zatem rolety najlepiej się sprawdzą w takich oknach?

CZYTAJ DALEJ

Skontaktuj się z nami

Wiadomość wysłano.

WYŚLIJ