rolety | markizy | żaluzje | moskitiery

Aktualności

Rolety zewnętrzne – inwestycja w bezpieczeństwo.

26 listopada 2019

Rolety zewnętrzne to bardzo popularny i powszechnie stosowany sposób skutecznej ochrony okien przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Ich unikalna budowa w sposób istotny wpływa na właściwą termoizolację budynku, a co za tym idzie – ułatwia zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku w porze jesienno-zimowej oraz pomaga ograniczyć dostawanie się promieni słonecznych do wewnątrz w porze letniej. Rolety zewnętrzne są również bardzo trwałym zabezpieczeniem przed włamaniem do budynku i wszelkimi aktami wandalizmu.

CZYTAJ DALEJ

Plisy okienne – co warto wiedzieć, by dobrze wybrać?

16 listopada 2019

Plisy okienne to bardzo oryginalny i łatwy sposób przesłonięcia okna przed okiem sąsiada, a także dobre rozwiązanie ochrony szyby okiennej przed zbytnim nagrzewaniem się w sezonie letnim. Szczególnie wyróżniają się innowacyjnym działaniem mechanizmu, gdyż można je ustawić w każdej pozycji, zasłaniając dowolną część okna lub - po całkowitym rozłożeniu – jego całość. Bardzo dużym atutem plis jest możliwość ich bezinwazyjnego montażu, dzięki czemu szyba okienna pozostaje całkowicie odsłonięta.

CZYTAJ DALEJ

Jak dbać o rolety wewnętrzne?

26 października 2019

Rolety wewnętrzne to najczęściej spotykany system okienny. I nic dziwnego, ich uniwersalne zastosowanie, bogactwo kolorów i wzorów, łatwość montażu i demontażu oraz praktyczne właściwości zaciemniające sprawiają że są najczęściej wybierane zarówno do gospodarstw domowych, jak i instytucji, a także pomieszczeń biurowych. Rolety z powodzeniem zaciemniają pomieszczenia, dzięki tkaninom o odpowiednio grubym splocie, ograniczając przedostawanie się promieni słonecznych, podwyższając komfort życia i pracy w budynkach nawet w najbardziej słoneczne dni. W celu przedłużenia ich żywotności, należy odpowiednio o nie dbać. Odpowiednia pielęgnacja rolet to klucz do pełnej satysfakcji z ich użytkowania.

CZYTAJ DALEJ

Jakie rolety wybrać do okien z ekspozycją północną?

9 października 2019

Ekspozycja północna pokoju oznacza de facto bardzo niewielkie nasłonecznienie w ciągu dnia. I o ile ograniczony dostęp promieni słonecznych będzie wskazany w upalne dni, o tyle dokuczliwy może okazać się w sezonie jesienno-zimowym. Wybierając rolety do okien skierowanych na północną stronę świata, należy pamiętać, że nie powinny one zbytnio zaciemniać pomieszczenia, a jedynie dyskretnie zasłaniać od sąsiadów. Jakie zatem rolety najlepiej się sprawdzą w takich oknach?

CZYTAJ DALEJ

Moskitiera - skuteczna ochrona domu przed insektami

21 czerwca 2019

Okres letni to czas, kiedy okna w budynkach mieszkalnych są otwarte niemal codziennie, zwłaszcza wieczorami, a niekiedy i przez całą noc. I tu pojawia się problem uciążliwych insektów, które łatwo przedostają się do wietrzonych pomieszczeń, skutecznie uprzykrzając życie domownikom. Rozpylanie środków owadobójczych to ryzykowny sposób, ze względu na szkodliwość dla zdrowia człowieka oraz środowiska. Z pomocą przychodzi bardzo skuteczne rozwiązanie i wcale nie takie drogie - moskitiera.

CZYTAJ DALEJ

Refleksole i żaluzje fasadowe, czyli jak skutecznie zaciemnić powierzchnie szklane w budynku.

16 maja 2019

W pomieszczeniach zamkniętych człowiek spędza większość swojego życia. Budynek mieszkalny, biura, instytucje, powierzchnie usługowo -handlowe - wydają się być dzisiaj tym głównym obszarem jego bytowania i dlatego tak ważne jest stworzenie komfortowych warunków do życia i pracy w tych pomieszczeniach. Ocieplenie klimatu niesie za sobą coraz wyższe średnie temperatury latem oraz bardzo nagłe zmiany warunków atmosferycznych na świecie. Nie inaczej dzieje się również w naszej strefie klimatycznej, przez co coraz częściej przy urządzaniu domów czy biur kierujemy się kwestią wpływu czynników atmosferycznych na komfort naszego życia. Moda na duże powierzchnie szklane trwa w najlepsze, dotyczy to zwłaszcza domów energooszczędnych, w których wpadające przez wielkie okna światło słoneczne ma pomóc w oszczędzaniu na rachunkach za ogrzewanie. Problem pojawia się dopiero latem, które co roku przynosi wyższe temperatury. Jak możemy skutecznie wpływać na dopływ światła słonecznego przez okna budynków?

CZYTAJ DALEJ

Markizy czy pergole - jaką osłonę wybrać na taras?

20 kwietnia 2019

W okresie wiosenno-letnim odpowiednie zadaszenie tarasu może okazać się niezwykle praktycznym, a zarazem komfortowym rozwiązaniem. Do tego celu najczęściej wykorzystywane są markizy lub pergole, których wybór uzależniony jest w głównej mierze od wielkości osłanianej przestrzeni oraz jej umiejscowienia, a co za tym idzie: panujących warunków atmosferycznych.

CZYTAJ DALEJ

Żaluzje bambusowe - chwilowa moda czy prawdziwa inwestycja?

29 marca 2019

Wybór żaluzji okiennych na okna może oznaczać przegląd szeregu materiałów i stylów. Bambusowe żaluzje utworzyły wyjątkową niszę na tym rynku i jak się okazuje - stanowią doskonały wybór w kontekście dbałości o środowisko. Jednak używanie bambusowych żaluzji również może mieć pewne wady. Czas więc na rozważenie wszystkich za i przeciw.

CZYTAJ DALEJ

Jak zadbać o markizę latem i zimą, czyli dlaczego tkanina ma znaczenie?

26 marca 2019

Jeśli markiza tarasowa ma służyć przez długi czas, wytrzymać zarówno upalne lata, jak i srogie zimy, musi być wykonana z dobrej jakości materiału i mieć solidną konstrukcję. Jaka tkanina zapewni jej długą żywotność i o co jeszcze należy zadbać?

CZYTAJ DALEJ

Żaluzje drewniane – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć!

23 marca 2019

Żaluzje drewniane są często idealnym rozwiązaniem, gdy poszukujemy ciekawego rozwiązania funkcjonalnej dekoracji okiennej, utrzymanej w nowoczesnym wzornictwie. Ten elegancki, solidny, zawsze stylowy design jest ulubionym od lat z jakiegoś powodu. Drewno nigdy nie wychodzi z mody!

CZYTAJ DALEJ

Skontaktuj się z nami

Wiadomość wysłano.

WYŚLIJ