Aktualności

Klasa wiatrowa a wybór markizy

22 czerwca 2022

Markizy to bardzo popularny i w pełni zautomatyzowany system zadaszenia tarasowego i balkonowego, którego podstawowym zadaniem jest ochrona przed słońcem i opadami. Ze względu na swoje przeznaczenie i miejsce montażu, markizy są narażone na działanie szkodliwych zjawisk atmosferycznych. Szczególnie niebezpieczne dla stabilności konstrukcji tego rodzaju osłony tarasowej są silne podmuchy wiatru, mogące uszkodzić ruchome elementy. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania i długą żywotność markizy, należy w czasie zakupu zwrócić uwagę na jej klasę wiatrową.

CZYTAJ DALEJ

Właściwości tkanin roletowych

5 czerwca 2022

Rolety wewnętrzne zapewniają wysoki poziom ochrony przeciw bezpośredniej ekspozycji na działanie promieni słonecznych, co stanowi bezpośrednią przyczynę nagrzewania się pomieszczeń. Jest to możliwe głównie dzięki właściwościom termoizolacyjnym tkanin, z których rolety są wykonane, a także dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań systemowych. Co należy wiedzieć o tkaninach roletowych i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

CZYTAJ DALEJ

Jaki powinien być materiał do pergoli?

23 maja 2022

Ze względu na przeznaczenie pergoli, wszystkie jej elementy powinny być odporne na zmienne warunki pogodowe, a także na uszkodzenia mechaniczne. Trwałość i estetyczny wygląd materiałów, zapewniających komfort termiczny, to ważne cechy każdego zadaszenia. Jakie kryteria należy przyjąć i na jakie cechy zwrócić uwagę, wybierając tkaninę na pergolę?

CZYTAJ DALEJ

Pergola tarasowa - praktyczne zadaszenie i estetyczne wykończenie tarasu

9 maja 2022

Pergola to typ zadaszenia tarasowego, który dodatkowo dzięki bocznym przesłonom tworzy zabezpieczenie przed porywami wiatru i gwarantuje prywatność osobom przebywającym na tarasie. To niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które można wykorzystać zarówno do zagospodarowania przestrzeni przydomowej, jak i w formie wolnostojącej do wyodrębnienia pewnej przestrzeni w ogrodzie. Kiedy warto pomyśleć o montażu pergoli i co zyskujemy dzięki takiemu rozwiązaniu?

CZYTAJ DALEJ

Czy wszystkie rolety zewnętrzne są antywłamaniowe?

28 kwietnia 2022

Roleta zewnętrzna antywłamaniowa to - obok monitoringu - jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony mienia. Jej wzmocniona konstrukcja pozwala na pełne zabezpieczenie okien nie tylko przed włamaniem, ale również przed aktami wandalizmu. Na montaż rolet zewnętrznych decydują się zarówno właściciele lokalów użytkowych, jak i budynków mieszkalnych. Najczęściej spotykane są jednak w domach jednorodzinnych i na parterze mieszkań w blokach. Czy każda roleta zewnętrzna spełnia funkcje antywłamaniowe?

CZYTAJ DALEJ

Jak zamontować roletę solarną i jak o nią dbać?

13 kwietnia 2022

Rolety solarne gwarantują bardzo precyzyjną kontrolę nad ilością światła dziennego w pomieszczeniach, zapewniając przy tym najwyższą ochronę termiczną, a wszystko to niezależnie od aktualnej pory roku. Dodatkowo, pozwalają zminimalizować hałas, towarzyszący gradobiciu i opadom deszczu, zabezpieczając również szybę przed uszkodzeniem w skrajnych warunkach pogodowych. Są testowane w najbardziej ekstremalnych warunkach, dzięki czemu możemy być pewni że są odporne na uszkodzenia mechaniczne i całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Jak wygląda montaż rolety solarnej i jak powinniśmy o nią dbać, aby służyła przez długie lata?

CZYTAJ DALEJ

Na jakie usterki najczęściej narażona jest roleta zewnętrzna?

20 marca 2022

Pomimo tego że rolety zewnętrzne są niezwykle trwałym i odpornym na ewentualne uszkodzenia mechaniczne rozwiązaniem, jak w przypadku każdego urządzenia zdarzają się pewne usterki. Nieprawidłowości w pracy systemu nie zawsze są związane z niewłaściwym montażem i rzadko ich przyczyną jest wada samego urządzenia. Zwykle mamy do czynienia z usterkami, których usunięcie nie powinno być skomplikowane.

CZYTAJ DALEJ

Rolety zewnętrzne solarne - ekologia i komfort w jednym

13 marca 2022

Główne zadanie rolet zewnętrznych polega na ochronie wnętrza budynku przed nasłonecznieniem. Do ich obsługi potrzebny jest dostęp do źródła prądu, a wyjątkiem są rolety solarne, które wykorzystują wyłącznie energię słoneczną. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie tworzy w pełni zautomatyzowany system regulujący dostęp światła słonecznego i pozwalający uzyskać w pomieszczeniach odpowiednią temperaturę. Co zyskujesz, wybierając rolety solarne do swojego domu?

CZYTAJ DALEJ

Jak wybierać moskitiery do drzwi balkonowych?

22 lutego 2022

Moskitiera jest rodzajem osłony na okna i drzwi balkonowe, powszechnie stosowanym w budynkach mieszkalnych, biurach i budynkach użyteczności publicznej. Jej montaż zapewnia skuteczną ochronę przed owadami, szczególnie uciążliwymi w sezonie letnim, kiedy okna są często otwierane. Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitiery i jak ją zamontować?

CZYTAJ DALEJ

Jak jest zbudowana aluminiowa pergola tarasowa?

11 lutego 2022

Pergole tarasowe są bardzo nowoczesną i zaawansowaną technologicznie propozycją zadaszenia tarasu. Na rynku dostępnych osłon tarasowych wyróżnia je wielofunkcyjność i stabilność konstrukcji. Do produkcji wszystkich elementów tej funkcjonalnej osłony używane są materiały o wysokiej odporności na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne, dzięki czemu cała konstrukcja jest niezwykle trwała. Jakie rozwiązania zastosowano w pergoli tarasowej?https://solaro.com.pl/pl,markizy-czy-pergole-jaka-oslone-wybrac-na-taras

CZYTAJ DALEJ

Skontaktuj się z nami

Wiadomość wysłano.

WYŚLIJ