Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne są jednym z najlepszych zabezpieczeń domu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi - słońcem, deszczem, wiatrem czy śniegiem. Dodatkowo, zwiększają termoizolację budynku. Latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz, natomiast zimą zatrzymują ciepło wewnątrz domu. Tego rodzaju osłona przeciwsłoneczna może również pełnić funkcje dekoracyjne. Rolety antywłamaniowe chronią przed kradzieżami i aktami wandalizmu.

Rolety zewnętrzne naokienne (nadstawne i podtynkowe)

Ten rodzaj osłon stosowany jest w budynkach, w których już na etapie projektowania przewidziano montaż rolet zewnętrznych naokiennych. System ten stosowany jest w obiektach nowobudowanych oraz przy modernizacji już istniejących. Został zaprojektowany na bazie wieloletnich doświadczeń oraz wskazówek specjalistów i praktyków branży osłonowej, z uwzględnieniem potrzeb i wymagań, jakie stawia produktom dzisiejszy rynek. Opracowany został dla zwolenników rolet zewnętrznych całkowicie zabudowanych. Taki system rolet zewnętrznych to nowa propozycja dla wszystkich ceniących sobie nowoczesne rozwiązania osłonowe.
Skrzynkę i prowadnice wykonane z PCV montuje się na ramie okna lub drzwi. Dostęp do mechanizmu rolety zapewniony jest przez klapę rewizyjną od środka pomieszczenia. Może być ona umieszczona w części wewnętrznej lub w części dolnej obudowy.

Druga możliwość to rolety zewnętrzne podtynkowe, gdzie okna są już zamontowane, a nie ma jeszcze elewacji zewnętrznej. Tutaj skrzynka i prowadnice oraz pancerz wykonane są w całości z aluminium. Montaż skrzynki odbywa się na wysokości nadproża, tak aby nie zabierać prześwitu okna.

Rolety zewnętrzne adaptacyjne/elewacyjne

Ten typ rolet nie wymaga specjalnego projektu budynku, gdyż jest montowany we wnęce okiennej lub drzwiowej, ewentualnie na elewacji. W tym wariancie, roleta zewnętrzna pełni również funkcję dekoracyjną budynku. Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym, dlatego dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych. Skrzynki  mają kształt prostokątny lub owalny. Wykonywane są z aluminium. Z takich samych materiałów zbudowane są profile (lamele, listwy) o różnej grubości i budowie wewnętrznej.

Sterowanie: ręczne przy pomocy taśmy/linki oraz sterowanie elektryczne za pomocą silnika. Przy sterowaniu elektrycznym mamy do wyboru opcję sterowania za pomocą przełącznika, pilota, przełącznika kluczykowego lub ze smartfona lub tabletu – instalując przy tym System Inteligentnego Domu.

Zalety produktu:

  • doskonała izolacja akustyczna i termiczna rolet powoduje znaczne oszczędności w zużyciu energii cieplnej
  • idealna ochrona przed silnym nasłonecznieniem
  • zabezpieczenie okien, drzwi i elewacji przed zniszczeniem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
  • przy zastosowaniu grubszych profili i dodatków antywłamaniowe zabezpiecza wnętrza przed aktami wandalizmu czy włamaniem
  • szeroka gama kolorystyczna pozwala idealnie dostosować roletę zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych obiektów architektonicznych (kolory drewnopodobne i z palety barw RAL0)
  • nowoczesny wygląd
  • możliwość automatycznego sterowania, również na odległość (przez telefon lub laptop)

Zobacz realizacje Rolety zewnętrzne


Miejscowości i dzielnice w których najczęsciej działa firma Solaro

Warszawa Mokotów, Warszawa Wilanów, Warszawa Ursynów, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Śródmieście, Warszawa Żoliboż, Warszawa Wola, Warszawa Bemowo, Warszawa Bielany, Warszzawa Białołęka, Warszawa Targówek, Warszawa Praga, Warszawa Rembertów, Warszawa Wawer, Warszawa Wesoła, Piaseczno, Lesznowola, Nadarzyn, Raszyn, Pruszków, Michałowice, Piastów, Brwinów, Podkowa Leśna, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Konstancin