Sposoby montażu rolet wewnętrznych

11 stycznia 2021

Rolety wewnętrzne to urządzenie odznaczające się dużą funkcjonalnością. Stanowią doskonałą barierę przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu pomieszczenie nadmiernie się nie nagrzewa. To nie tylko praktyczny element wystroju, to także nietuzinkowa dekoracja. Są łatwe w obsłudze i nieskomplikowane w montażu. W jaki sposób odbywa się montaż rolet wewnętrznych?

Wymiar okna a rozmiar rolet

Przed zamówieniem rolety, należy dokładnie wymierzyć okno, aby perfekcyjnie dopasować produkt. Do wyboru mamy rolety w rozmiarach standardowych oraz rolety na wymiar. Rolety w standardowych rozmiarach dostępne są zazwyczaj od ręki, jednak należy się liczyć z tym, że mogą one nie pasować do naszego okna. Najczęściej spotykane kształty okien to prostokąt i kwadrat, ale zdarzają się też mniej charakterystyczne kształty - takie jak owal, trójkąt, czy trapez.  W przypadku okien o nietypowych wymiarach i rzadziej spotykanych kształtach, konieczne będzie zamówienie rolet na konkretny wymiar. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest usługa fachowego zmierzenia powierzchni, przeznaczonej na roletę, która często jest wliczona w cenę jej zakupu. Roleta przygotowywana jest na indywidualne zamówienie i odpowiada wszystkim oczekiwaniom i potrzebom klienta. 

Montaż inwazyjny i bezinwazyjny rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne nie mają skomplikowanej budowy, jednak w czasie montażu należy uwzględnić ich rodzaj. Mechanizm rolety składa się z wielu niewielkich elementów, odpowiedzialnych za zwijanie i rozwijanie materiału. Zazwyczaj schowany on jest w kasecie, która sprawia, że cała roleta wygląda estetycznie.  Do podnoszenia i opuszczania rolety służą łańcuszki oraz żyłki. Istnieje możliwość montażu prowadnic, wyznaczających tor, po którym porusza się materiał. Dzięki takiemu rozwiązaniu, roleta jest bardziej stabilna, co szczególnie się sprawdza w przypadku okien dachowych.

Montaż inwazyjny 

Montaż inwazyjny wymaga nawiercenia otworów w powierzchni, do której ma być zamontowana roleta. Mogą to być sufit, ściana, a nawet rama okienna. W czasie takiego montażu, przykręca się element mocujący rolety za pomocą wkrętów. Sposób inwazyjny stosuje się w przypadku rolet wolnowiszących, rolet kasetowych, plisrolet rzymskich oraz rolet dzień i noc.

Montaż nieinwazyjny

Montaż nieinwazyjny jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie chcemy naruszać powierzchni, na której ma być zamontowana roleta lub gdy nie ma możliwości takiego montażu (na przykład, gdy nad oknem brakuje przestrzeni do przykręcenia elementu mocującego). Montaż taki jest możliwy w przypadku każdego typu rolet, ważne jednak, aby dany produkt miał odpowiednie oznaczenie. Aby bezinwazyjnie zamontować roletę, masz do wyboru dwa sposoby - przyklejanie i mocowanie na uchwytach.

5Stycznia
Rolety zaciemniające w pomieszczeniu

Rolety zaciemniające to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na ograniczeniu nasłonecznienia pomieszczenia. Unikalna technologia produkcji materiału zapewnia perfekcyjne pochłanianie promieni słonecznych i dużą odporność na działanie wysokich temperatur.

CZYTAJ WIĘCEJ

30Grudnia
Najlepsze przesłony okienne do twojego biura

Dobrze urządzone biuro to takie, w którym nie tylko wygodnie się pracuje, ale też klient czuje się komfortowo. Przyjemne temperatury w pomieszczeniu biurowym zapewniają taki komfort zarówno jego pracownikom, jak i ich klientom. Duże powierzchnie przeszklone i południowa ekspozycja okien wymagają szczególnego przygotowania, polegającego na maksymalnym ograniczeniu dostępu światła do wewnątrz budynku.

CZYTAJ WIĘCEJ

22Grudnia
Rolety na wymiar vs rolety z marketu

Ze względu na swoją funkcjonalność i możliwość dopasowania do każdego niemal wnętrza, rolety wolnowiszące są najbardziej uniwersalnymi przesłonami okiennymi. Dzięki sporym możliwościom dopasowania ich kolorystycznie do wystroju wnętrza, stanowią niebanalną dekorację. Jednak ich główną zaletą jest bardzo dobra ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem. Rolety od lat znajdują się na głównej liście asortymentu marketów budowlanych, można je również kupić w specjalistycznych sklepach, oferujących zarówno sprzedaż, jak i montaż swoich produktów.

CZYTAJ WIĘCEJ

15Grudnia
Przesłony do okien kuchennych

Przesłony okienne w kuchni są najbardziej narażone na zabrudzenia. Zabudowa kuchenna i rozmieszczenie sprzętu AGD powinny uwzględniać położenie okien i grzejników. Wybór odpowiednich przesłon okiennych ma w tym kontekście fundamentalne znaczenie, dlatego nie może być przypadkowy. Zastanawiając się nad sposobem zasłonięcia okna w kuchni, należy brać pod uwagę kilka czynników, między innymi ekspozycję okna, stopień nasłonecznienia, a także możliwości aranżacyjne.

CZYTAJ WIĘCEJ