Rolety na wymiar vs rolety z marketu

22 grudnia 2020

Ze względu na swoją funkcjonalność i możliwość dopasowania do każdego niemal wnętrza, rolety wolnowiszące są najbardziej uniwersalnymi przesłonami okiennymi. Dzięki sporym możliwościom dopasowania ich kolorystycznie do wystroju wnętrza, stanowią niebanalną dekorację. Jednak ich główną zaletą jest bardzo dobra ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem. Rolety od lat znajdują się na głównej liście asortymentu marketów budowlanych, można je również kupić w specjalistycznych sklepach, oferujących zarówno sprzedaż, jak i montaż swoich produktów.

Rolety wewnętrzne - jakość w cenie

Rolety wewnętrzne od lat wiodą prym na rynku przesłon okiennych. Swą popularność zawdzięczają innowacyjnym rozwiązaniom, które idą w parze z przystępną ceną, a także funkcjonalności i łatwości w montażu. Można je dopasować do każdego niemal okna, a montaż odbywa się we wnęce okiennej lub poza nią - na suficie lub ścianie. Doskonale sprawdzają się na dużych przeszklonych powierzchniach, dzięki sprawnej regulacji ich ustawienia. Mają dobre właściwości zaciemniające, co zawdzięczają specjalnej impregnacji tkaniny oraz odpowiedniej grubości jej splotu.

Co wpływa na cenę rolet wewnętrznych?

Cena rolet zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest niewątpliwie materiał, z którego są wykonane. Parametry tkaniny określają gramatura i grubość splotu, a także poziom przepuszczalności światła. Z tego względu, rolety zaciemniające będą droższe od rolet transparentnych oraz półprzepuszczających. Kolejnym czynnikiem, kształtującym cenę rolet, jest ich wielkość - za te, w standardowym wymiarze zapłacimy nieco mniej, rolety w niestandardowym wymiarze będą z pewnością droższe. Równie ważny jest sposób montażu. Urządzenie, którego mechanizm ukryty jest w kasecie i poruszające się po prowadnicach to relatywnie większy wydatek od wersji tradycyjnej, wolnowiszącej.

Rolety na wymiar czy z marketu?

Markety budowlane oferują sprzedaż rolet w stałych rozmiarach i w ograniczonej palecie kolorystycznej. Specjalistyczne sklepy, prowadzące sprzedaż wyłącznie rolet na wymiar, mają o wiele większe możliwości dopasowania produktu do indywidualnych potrzeb klienta - zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym. W Solaro można dostać rolety na indywidualne zamówienie. Do wyboru mamy ogromny wachlarz kolorów, wzorów i faktur tkanin, o różnej grubości splotu i różnym stopniu zaciemnienia. Równie elastyczna jest kwestia dopasowania do praktycznie każdego okna. Decydując się na zakup w markecie rolety na nietypowy kształt okna, musimy liczyć się z tym, że nie będzie ona idealnie dopasowana, może się okazać zbyt wąska lub zbyt szeroka, zbyt krótka lub zbyt długa względem wnęki okiennej. Zamawiając roletę u producenta, podajemy wszystkie wymiary okna, drzwi balkonowych lub innej wnęki którą chcemy przesłonić, dzięki czemu możemy być pewni, że otrzymany produkt będzie idealnie skrojony na miarę naszych potrzeb.

15Grudnia
Przesłony do okien kuchennych

Przesłony okienne w kuchni są najbardziej narażone na zabrudzenia. Zabudowa kuchenna i rozmieszczenie sprzętu AGD powinny uwzględniać położenie okien i grzejników. Wybór odpowiednich przesłon okiennych ma w tym kontekście fundamentalne znaczenie, dlatego nie może być przypadkowy. Zastanawiając się nad sposobem zasłonięcia okna w kuchni, należy brać pod uwagę kilka czynników, między innymi ekspozycję okna, stopień nasłonecznienia, a także możliwości aranżacyjne.

CZYTAJ WIĘCEJ

10Grudnia
Okna w mieszkaniach o małym metrażu

Pomieszczenia o niewielkim metrażu stanowią spore wyzwanie dla jego urządzenia, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ilość okien lub ich wielkość jest bardzo ograniczona. O ile wykorzystanie sprytnych rozwiązań w celu wizualnego powiększenia powierzchni mieszkalnej może sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej przestronne, o tyle zapewnienie większej ilości światła słonecznego w pomieszczeniu może stać się prawdziwym wyzwaniem. Sekret odpowiedniej ilości światła w pomieszczeniu przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności tkwi we właściwie dobranych przesłonach okiennych.

CZYTAJ WIĘCEJ

6Grudnia
Rolety zewnętrzne - pomysł na stylowe wnętrze i ochronę przed słońcem

Rolety zewnętrzne doskonale się sprawdzają jako ochrona przed światłem słonecznym, zapewniając komfortową temperaturę wewnątrz budynku. Najbardziej polecane są do pomieszczeń narażonych na silne nasłonecznienie, w których nie sprawdza się żadna inna przesłona okienna. Rolety zewnętrzne świetnie zaciemniają okna, a do tego pełnią funkcję estetyczną, podkreślając nowoczesny charakter bryły budynku.

CZYTAJ WIĘCEJ

26Lutego
Sposoby na przesłonięcie ogrodu zimowego

Ogrody zimowe lub tak zwane oranżerie, zależnie od naszych potrzeb, przeznaczane są na salon, jadalnię, gabinet do pracy czy salę fitness. Z założenia pomieszczenie to jest zagospodarowane przez roślinność, która nie tylko doskonale oczyszcza powietrze, ale również świetnie uzupełnia wystrój. Duże powierzchnie przeszklone, którymi niewątpliwie są oranżerie, niestety narażone są na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, przez co temperatura wewnątrz może uniemożliwić zarówno zdrowy wzrost roślin, jak i samo przebywanie w nich ludzi. Przedstawiamy nasze pomysły na przesłonięcie okien w ogrodzie zimowym.

CZYTAJ WIĘCEJ