Przesłony do okien kuchennych

Przesłony okienne w kuchni są najbardziej narażone na zabrudzenia. Zabudowa kuchenna i rozmieszczenie sprzętu AGD powinny uwzględniać położenie okien i grzejników. Wybór odpowiednich przesłon okiennych ma w tym kontekście fundamentalne znaczenie, dlatego nie może być przypadkowy. Zastanawiając się nad sposobem zasłonięcia okna w kuchni, należy brać pod uwagę kilka czynników, między innymi ekspozycję okna, stopień nasłonecznienia, a także możliwości aranżacyjne.

Przesłony okienne w nowoczesnym stylu

Wnętrze nowoczesne charakteryzuje się umiarem w dekoracji i minimalistycznym wystrojem. Okno wraz z parapetem powinny być ubogie w dekoracji i pełnić głównie funkcję praktyczną. Zabudowa kuchni w nowoczesnym stylu, często okalająca wnękę okienną, narzuca bardzo ograniczone możliwości dekoracyjne z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Wnętrze musi być harmonijne, dlatego wystrój okien powinien korespondować z jego elementami. Zaleca się pozostawianie okien całkowicie nie zasłoniętych lub, w razie konieczności, wybór najbardziej neutralnych przesłon okiennych. Zbytnie nasłonecznienie, zbyt bliskie sąsiedztwo innych budynków mieszkalnych lub położenie mieszkania na parterze budynku to główne powody, dla których decydujemy się na montaż funkcjonalnych przesłon okiennych.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne stanowią najlepszą ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem, zapewniając komfort termiczny wewnątrz budynku. Są wykonane z bardzo trwałego materiału, jakim jest aluminium, co wpływa na ich żywotność i funkcjonalność. Ten innowacyjny system zaciemniający może być sterowany zdalnie – radiowo lub za pomocą aplikacji w smartfonie.

Plisy

Plisy, czyli rolety plisowane, swoim wyglądem nawiązują do rolet oraz żaluzji. Mechanizm ich działania jest bardzo innowacyjny, daje możliwość ustawienia nieznacznie złożonej rolety na wybranej wysokości okna. Dzięki takiej budowie urządzenia, użytkownik ma pełną kontrolę nad wpadającym światłem.

Żaluzje drewniane lub bambusowe

Od tradycyjnych żaluzji aluminiowych różni je przede wszystkim wygląd i naturalny skład. Ich niewątpliwa zaleta to unikalna właściwość odbijania światła słonecznego, co wpływa na komfort termiczny wewnątrz pomieszczenia. Posiadają wszystkie właściwości naturalnego surowca, z którego są wykonane, a zatem nie nagrzewają się i doskonale chronią pomieszczenie przed przegrzaniem, są doskonałym izolatorem ciepła. Żaluzje drewniane i bambusowe zalecane są do pomieszczeń, narażonych na działanie wilgoci.

Przesłony okienne w tradycyjnym stylu lub vintage

Kuchnia w stylu klasycznym to prawdziwy hit ostatnich lat. Meble, nawiązujące swą stylistyką do epoki wiktoriańskiej, z bogatym zdobieniem i stonowaną kolorystyką, a także meble w stylu skandynawskim, czy prowansalskim, to z pewnością główne elementy wystroju takich wnętrz. Są bardzo klimatyczne i niewątpliwie ocieplają wnętrze. Wskazane są również wszelkie dekoracje okien i parapetów w stylu vintage, dopełniające całości. W oknach dobrze sprawdzają się przesłony w stonowanej kolorystyce, najlepiej w bieli, beżu lub szarości.

Rolety rzymskie

To bardzo uniwersalne przesłony okienne, które doskonale się sprawdzają w każdym wnętrzu. Piękne fałdy, w jakie układa się tkanina, podkreślają nietuzinkowy design, świetnie ocieplają wnętrze, zapewniają prywatność i dobrze chronią przed promieniami słonecznymi.

Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące odznaczają się dużą uniwersalnością stylistyczną, są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Często stanowią tło dla zasłon, blokując dostęp światła dziennego. Można je zamontować bezpośrednio na ramie okna, nad wnęką okienną, a także na suficie, lub po prostu zawiesić zamiast firanek na karniszu.

Żaluzje

Żaluzje do doskonałe rozwiązanie do okien kuchennych. Do wyboru mamy żaluzje drewniane, bambusowe lub tradycyjne, aluminiowe. Są bardzo funkcjonalne, dobrze chronią przed słońcem, a co najważniejsz, nie chłoną wilgoci i są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Będą piękną dekoracją kuchni w stylu vintage.

Spis treści