Rolety wewnętrzne – 5 najczęstszych błędów dokonywanych w trakcie wyboru

Rolety wewnętrzne odgrywają istotną rolę w wystroju wielu pomieszczeń i coraz częściej pojawiają się w nich zamiast firan czy zasłon. Skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi, ale zwykle są rzadko wymienianym dodatkiem. Właśnie dlatego taka inwestycja powinna być starannie przemyślana, aby rolety wewnętrzne do okien służyły przez wiele lat. Jakie błędy popełniane podcza wyboru są najpopularniejsze i jak się od nich ustrzec?

Rodzaj rolety nie spełnia pożądanej funkcji

Asortyment rolet dostępnych na rynku jest niezwykle szeroki. Warto zastanowić się zatem, czego oczekuje się od swoich przyszłych osłon przeciwsłonecznych i dopasować do własnych preferencji konkretny rodzaj. Rolety wewnętrzne Dzień Noc doskonale sprawdzą się między innymi w sypialni. W przypadku innych pomieszczeń swoją rolę lepiej mogą odegrać rolety kasetowe lub rzymskie umożliwiające bardziej precyzyjną modyfikację stopnia nasłonecznienia.

Wybrałem zły rozmiar rolety

Często pojawiającym się problemem jest również nieodpowiednia ilość zakupionej tkaniny, ponieważ nie każdy wie, jak mierzyć rolety w skuteczny sposób. W przypadku braku umiejętności warto zdecydować się na pomoc fachowcy, bo zbyt krótkie lub wąskie będą nie tylko nieefektywne, ale także negatywnie wpłyną na odbiór całej aranżacji.

Kolor rolety nie pasuje do aranżacji wnętrza

Dla wielu ludzi ozdobne rolety wewnętrzne stanowią istotny element wystroju pomieszczenia. Co jednak w przypadku, gdy wybrany kolor negatywnie wpłynie na aurę panującą w pokoju? Światło, które trafi do pomieszczenia przez roletę w ciepłym kolorze, nada mu przytulności, co doskonale sprawdzi się w salonie lub pokoju dziecięcym.

Czyszczenie mojej rolety jest trudne

Bogaty wybór osłon przeciwsłonecznych uwzględnia również selekcję tkaniny, z której są wykonane. Naturalne lub syntetyczne włókno, bawełna lub poliester to tylko nieliczne z dostępnych propozycji. Charakteryzują się zróżnicowaną podatnością na gniecenie, zanieczyszczenia czy przepuszczalnością światła, a także możliwościami czyszczenia. Dla przykładu: rolety wewnętrzne do kuchni ze względu na specyfikę pomieszczenia w którym się znajdują, powinny być odporne na detergenty.

Niska jakość rolet spowodowała, że nie były inwestycją na lata

Wybór produktów nieznanej firmy lub takich, o zdecydowanie zbyt atrakcyjnej cenie, może skutkować szybkim zniszczeniem. Najwyższej jakości rolety wewnętrzne na okna to wieloletnia inwestycja.

Spis treści