Refleksole, czyli jak chronić dom przed nadmiarem ciepła

Wraz z rosnącą popularnością wykorzystywania przeszklonych powierzchni w aranżacji budynków, zwiększa się również skala problemu nadmiernego nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Istotną wadą tego typu rozwiązań są również zwiększone koszty eksploatacji lokalu wynikające z gorszej izolacji termicznej. Latem trzeba korzystać z klimatyzacji, natomiast zimą dodatkowo ogrzewać. Skutecznym rozwiązaniem okażą się refleksole. Jakie są ich podstawowe zalety i na czym polega ich innowacyjność?

Co to są refleksole?

Refleksole stanowią pewnego rodzaju osłony na okna, które można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Są wykonane ze specjalnej tkaniny, dzięki której pomagają zachować optymalną temperaturę wewnątrz lokali narażonych na nadmierne nasłonecznienie z powodu dużych, przeszklonych powierzchni. Zaletą refleksoli jest również skuteczna ochrona przed szkodliwymi promieniami UV. Odgrywają rolę przy kształtowaniu aranżacji budynku, ponieważ z ich pomocą można nadać mu nowoczesnego charakteru.

Jak wygląda montaż refleksoli?

Innowacyjność tego rodzaju osłon przeciwsłonecznych polega głównie na ich sposobie mocowania. Tkaninę chroniącą przed promieniami słonecznymi chowa się wewnątrz niewielkiej kasety, której nie przytwierdza się bezpośrednio do szyby. Najczęściej wykonana jest z ekstrudowanego aluminium lub blach aluminiowych, a jej prowadnice ze stalowych linek lub aluminium. Refleksole elektryczne mogą być sterowane za pomocą inteligentnego systemu, połączenia radiowego lub przewodów.

Zalety refleksoli zewnętrznych

Refleksole okienne pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, ale dzięki kilku istotnym zaletom stale zyskują na popularności. Przede wszystkim stanowią efektywną ochronę przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu można zachować pożądaną temperaturę wewnątrz pomieszczenia i zredukować koszty eksploatacyjne. Co więcej, chronią przed promieniami UV oraz są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne. Poza dużą funkcjonalnością refleksole charakteryzują się niebanalnym wyglądem. Nadają bryle budynku nowoczesnego charakteru i doskonale sprawdzą się zarówno na fasadzie biura, jak również domu wolnostojącego. Refleksole zewnętrzne umożliwiają efektywną ochronę domu przed nadmiarem ciepła. Charakteryzuje je także nowoczesne wzornictwo, przez co mogą stać się istotnym detalem aranżacji. Łączą w sobie nienaganną estetykę oraz funkcjonalność, co wpływa na ich popularność.

Spis treści