Markizy – zalety produktu w przystępnej cenie

Markizy to doskonały sposób na urządzenie tarasu lub balkonu. Chronią przed słońcem zarówno na zewnątrz budynku, jak i nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza. Ozdobienie domu markizą stanowi także ciekawe rozwiązanie estetyczne - całkowicie zmienia ona wygląd elewacji i całego budynku. Markizy są niezwykle łatwe w obsłudze i trwałe, dzięki czemu nie niszczeją pod wpływem warunków atmosferycznych.

Konstrukcje markiz są dopasowane do różnych rozmiarów balkonów i tarasów. Są zbudowane w taki sposób, aby można je było łatwo złożyć. Niektóre posiadają także elektryczne systemy automatyki, dzięki którym markiza może złożyć się samoistnie.

Konstrukcja markiz

Markizy są wykonywane z ekstrudowanego aluminium, które jest malowane proszkowo. Są pokryte farbą także od środka, dzięki czemu wszystko wygląda estetycznie i farba nie łuszczy się. Tkaniny wykorzystane do produkcji markiz są impregnowane za pomocą nanotechnologii – niewielkie cząsteczki wnikają we włókna i zapobiegają przed nasiąkaniem wody. Istotną kwestią jest także to, że tak zabezpieczona tkanina pozwala na ściekanie wody po powierzchni i można ją zwinąć w trakcie deszczu bez obaw, że zapleśnieje. Kolorowe tkaniny są produkowane przy użyciu nitek barwionych w masie i nie tracą koloru pod wpływem słońca. Nawet wiele lat po montażu zachowują swój pierwotny kolor. Dla osób posiadających dzieci lub alergików istotne będzie także to, że poszycie markizy jest wykonane z nietoksycznych materiałów, które nie wydzielają szkodliwych oparów nawet po mocnym
nagrzaniu od słońca.

Użytkowanie markiz

Markizy doskonale sprawdzają się w ogrodach, na tarasach, a nawet niewielkich balkonach. Nie tylko chronią przed słońcem na zewnątrz, ale także powodują, że pomieszczenia w domu nie nagrzewają się tak bardzo. Kiedyś ten rodzaj użytkowej dekoracji był wykorzystywany jako szyld sklepowy albo element restauracyjnego ogródka, ale dziś coraz częściej ludzie decydują się na zamontowanie markiz, aby móc w komfortowych warunkach wypoczywać na świeżym powietrzu. Markizy chronią nie tylko przed słońcem w ciepłe miesiące, ale doskonale sprawdzają się także podczas deszczu. Są idealnym pomysłem na urządzenie tarasu, aby móc na nim wypić poranną kawę także jesienią. Czas spędzony na tarasie chronionym markizą będzie tym przyjemniejszy, że sam materiał odbija około 95% ciepła, więc przestrzeń pod nim nie nagrzewa się. Systemy automatyki zastosowane w markizach pozwalają na ich bezproblemową obsługę, z którą poradzi sobie nawet dziecko.

Wygląd i estetyka markiz

Markizy mogą być wykonane z różnych materiałów, w wielu kolorach i wzorach. Dzięki temu ich dopasowanie do elewacji budynku nie powoduje żadnych trudności. Markizy tarasowe w kasecie i z automatyką pasują do większości tarasów, gdyż mają różne rozmiary. Poza wartością użytkową, markizy stanowią ciekawą dekorację elewacji.

Potrzebujesz więcej informacji? Przeczytaj nasz poradnik dotyczący wyboru markiz i pergoli na taras.

Spis treści