Przyjazne wnętrza – modne w tym sezonie rolety rzymskie

Rolety rzymskie to ciekawa alternatywa dla firanek i zasłon. Układają się na oknie w ciekawe, równoległe zakładki. Pasują do niemal każdego wnętrza, a można je dostać w różnych wariantach sterowania - zamykane za pomocą łańcuszka, albo elektrycznie. W zależności od stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, można dopasować rolety rzymskie do pomieszczeń glamour, w stylu skandynawskim i wielu innych.

Dobór modnych rolet jest o tyle łatwy, że można zdecydować się nie tylko na różne kolory, ale także dopasować odpowiednią grubość materiału. W zależności od potrzeb, mogą całkowicie zaciemniać pomieszczenie lub być delikatnie prześwitujące i zwiewne.

Co to są rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to rodzaj osłon okiennych, który jest montowany albo bezpośrednio we wnęce okiennej, albo na suficie nad oknem. To pierwsze rozwiązanie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, gdyż nie zabiera cennego miejsca. Z kolei zamontowanie rolet na suficie pozwala na osłonięcie nimi okien o nietypowym kształcie. Rolety rzymskie są wykonane z różnego rodzaju materiałów – cieńsze mogą zastąpić firankę, a grubsze z powodzeniem spełnią funkcję zasłon. Zsunięte układają się w poziome zakładki. Można nimi sterować tradycyjnie, za pomocą łańcuszka, ale można także zdecydować się na wersję elektryczną, zsuwaną za pomocą silnika ukrytego w mechanizmie.

Rolety rzymskie w stylu glamour

Modne w tym sezonie rolety rzymskie pasują do wnętrz urządzonych w styl glamour. Mogą służyć nie tylko do przysłaniania okna, ale będą także stanowić doskonały element dekoracyjny. Uszyte z delikatnego, zwiewnego materiału, nadają się do eleganckich pomieszczeń, pełnych zdobień i przepychu. Elegancka struktura materiału doskonale wpisze się we wnętrze urządzone w tym stylu.

Rolety rzymskie w stylu skandynawskim

Rolety rzymskie pasują także do stylu skandynawskiego. Surowy minimalizm i jasne odcienie doskonale łączą się z materiałem rolet i czynią razem spójną całość. Aby dopasować rolety do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim, najlepiej zdecydować się na model z ekologicznych, naturalnych tkanin, takich jak len czy bawełna. Jasne kolory optycznie powiększą pomieszczenie i wpiszą się w ideę całego wystroju.

Nasze realizacje można zobaczyć w galerii zdjęć rolet rzymskich.

Spis treści