Moskitiera – skuteczna ochrona domu przed insektami

Okres letni to czas, kiedy okna w budynkach mieszkalnych są otwarte niemal codziennie, zwłaszcza wieczorami, a niekiedy i przez całą noc. I tu pojawia się problem uciążliwych insektów, które łatwo przedostają się do wietrzonych pomieszczeń, skutecznie uprzykrzając życie domownikom. Rozpylanie środków owadobójczych to ryzykowny sposób, ze względu na szkodliwość dla zdrowia człowieka oraz środowiska. Z pomocą przychodzi bardzo skuteczne rozwiązanie i wcale nie takie drogie - moskitiera.

Rodzaje moskitier dostępnych na rynku

Zasadniczo rozróżniamy dwa główne rodzaje moskitier, w zależności od miejsca ich montażu – są to moskitiery okienne oraz drzwiowe. Zarówno jedne, jak i drugie dostępne są w róznych wersjach kolorystycznych i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do designu pomieszczenia. Ze względu na sposób otwierania moskitier, rozróżnia się kilka ich rodzajów. Moskitiery rolowane to świetny sposób na szybkie rozłożenie moskitiery wtedy, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Moskitiery przesuwne to doskonałe rozwiązanie do dużych wnęk, typu balkon czy taras. Ich rozkładanie możliwe jest dzięki prowadnicom zamontowanym w górnej i dolnej części. Moskitiery plisowane to świetna alternatywa dla przesuwnych, doskonale się sprawdzą na dużych balkonach i tarasach.

Montaż moskitiery

Moskitiera w najprostszym wariancie jest niewymagająca w montażu, zupełnie beziwazyjna. Mocowanie odbywa się w prześwicie okiennym za pomocą blaszek, co pozwala na łatwy demontaż, na przykład po sezonie. Moskitiery rolowane, przesuwne, czy plisowane wymagają zamontowania specjalnych prowadnic, po których odbywa się przesuwanie, w celu rozłożenia lub złożenia produktu.

Zalety moskitiery

Bogaty wachlarz rozwiązań pozwala na najbardziej optymalne dopasowanie systemów moskitier do właściwie każdego typu okien. Trwałość materiału, z którego wykonany jest produkt, zapewnia mu bardzo dobrą odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Użytkownik może być pewien, że jest dobrze chroniony nie tylko przed insektami, ale też przed kurzem i pyłkami.

Spis treści