Na co warto zwrócić uwagę wybierając żaluzje do gabinetu?

Jeśli planujesz odświeżyć wygląd swojego gabinetu, zdecydowanie powinieneś użyć rolet zamiast zasłon. Istnieją jednak różne rodzaje tego produktu, takie jak rolety rzymskie, kasetowe i wiele innych, ale to żaluzje pionowe stają się coraz bardziej popularne wśród specjalistów, lekarzy czy przedsiębiorców dumnie zapraszających gości do swojego gabinetu.

Nie będziesz mieć problemu z dopasowaniem ich do swoich potrzeb, bowiem występują w różnych teksturach i odcieniach. Możesz wybrać kolor zgodnie ze swoimi preferencjami. Największą zaletą używania żaluzji pionowych (tak zwanych verticali) jest to, że są bardzo łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Przed zakupem żaluzji pionowych nie zapominaj, iż należy wziąć pod uwagę cztery podstawowe zasady. Jeśli będziesz się ich trzymać i na nich oprzesz swój wybór, masz więcej niż duże szanse na to, by znaleźć idealne verticale do swojego gabinetu. Cztery podstawowe zasady wyboru rolet pionowych  są następujące:

#1 Prywatność

Prywatność to rzeczywiście istotny element, który należy wziąć pod uwagę przed wyborem rolet. Niektóre gabinety wymagają większej prywatności niż inne. Tak samo, jak w domu łazienki i sypialnie wymagają dużo więcej prywatności niż pokoje dzienne i kuchnia – podobnie, jeśli chodzi o komercyjne przestrzenie, gabinet lekarski będzie potrzebował większej intymność niż gabinet księgowego. Nie ma więc znaczenia, jak doskonale będzie wyglądać rolet pionowa w danej przestrzeni, jeśli nie zapewni takiego poziomu prywatności, jakiego potrzebujesz. Pamiętaj o tym zamawiając verticale.

#2 Zarządzanie jasnością

Kolejnym, nie mniej istotnym elementem, o którym musisz pomyśleć przed wyborem rolet, jest kontrola światła. Jest całkowicie możliwe, że będziesz chciał różnych poziomów jasności o różnych porach dnia czy przy konkretnych zadaniach, jakie będziesz wykonywał w gabinecie w danym momencie. Kontrola światła w tym miejscu jest niezbędna tym bardziej, że czytanie czy praca przy komputerze mogą być trudne w warunkach nadmiernego bądź niedostatecznego oświetlenia dziennego. Dlatego ważne jest, aby rozważyć tę kwestię i możliwości konkretnych verticali przed podjęciem ostatecznej decyzji.

#3 Funkcjonalność

Jeśli do Twojego gabinetu będą mieć dostęp również dzieci, tym bardziej musisz pomyśleć o bezpieczeństwie. Nawet jeśli tylko Ty jeden będziesz korzystać z tego miejsca – na pewno zależy Ci na wygodzie – być może więc wstawanie od biurka za każdym razem, gdy trzeba zmienić poziom jasności, nie jest dla Ciebie zadowalającym rozwiązaniem i w tym celu możesz przemyśleć opcję rolet korzystających z opcji zdalnego sterowania. Dla wielu nowoczesnych biznesmenów urządzających swój gabinet ta funkcja jest wręcz niezbędna.

Spis treści