Żaluzje w nowoczesnym pomieszczeniu

Wybór i różnorodność są podstawowymi oczekiwaniami Klientów. Prosty przykład: jeszcze do niedawna, kawa była czarna lub biała, natomiast w dzisiejszych czasach można stworzyć słownik z wyrażeniami opisującymi ten napój (który zresztą przydałby się w niejednej kawiarni). Jeśli chodzi o dekoracje okienne nie jest inaczej i ich oferta poszerzyła się w podobny sposób.

Wybór tych „naj” powinien jednak być przyjemnością, a nie frustrującym wyzwaniem, dlatego w tym poradniku znajdziesz sporo wiedzy, która może ułatwić Ci ten proces – skupiając się na żaluzjach, jako jednym z najpopularniejszych wyborów.

Żaluzje w nowoszesnym pomieszczeniu – zacznij od podstaw!

Największą zaletą żaluzji jest sposób, w jaki są regulowane. Ich listwy są w stanie pozostać szczelnie zamknięte, aby zapewnić użytkownikom prywatność i kontrolę światła. Mogą się jednak też lekko rozchylać się, aby wnieść do wnętrza tylko wybraną ilość światła. Natomiast, kiedy są podciągnięte i ułożone w górnej części okna, pozostawiają niezakłócony widok rozpościerający się z okna.

Szerokość listew powinna być jedną z Twoich pierwszych decyzji, które podejmiesz decydując się na zakup żaluzji. Zwykle można przebierać w kilki standardowych rozmiarach, przy czym opcja zdaje się być 50 mm najbardziej popularna, ponieważ nadaje domom nowoczesny wygląd. Wersja 125 centymetrowa to kompromis między jeszcze węższą i najszerszą roletą – wybierają ją właściciele, którzy cenią sobie tradycyjny wygląd domu.

Jak dopasować żaluzje do wnętrza?

Jednym z pierwszych pytań, które zadają współcześni właściciele domów po wyborze stylu żaluzji, brzmi: „Czy mam wybrać żaluzje w kolorze dopełniającym pokój, czy też raczej lepiej postawić na coś całkowicie innego?”  Tutaj odpowiedź każdego znające się na temacie specjalisty od żaluzji, jak i dekoracji wnętrz powinna być szybka i jednoznaczna:

  • Jeśli planujesz nigdy nie zmieniać schematu kolorów swojego pokoju i chcesz, aby żaluzje były bardziej widoczne niż okno, wybierz wyróżniający się kolor.
  • Jeśli lubisz stonowane rozwiązania i harmonię, ale lubisz zmieniać wystrój wnętrz – wybierz coś neutralnego jak beże, szarości, czerń.
  • Jeśli masz swój ulubiony odcień i wiesz, że przy nim zostaniesz – to nawet, jeśli jest to bardzo rzucająca się w oczy barwa, możesz sobie pozwolić na nią i w odniesieniu do żaluzji, a i tak uzyskasz bardzo spójne wnętrze.

Pamiętaj jednak, że żaluzje nie powinny być czynnikiem decydującym o palecie Twojego pokoju, ale raczej powinny stanowić dopełnienie tego, co już posiadasz bądź masz zamiar posiadać.

Alternatywa dla podążających za trendami: żaluzje drewniane

Jeśli nadal nie możesz się zdecydować, a jesteś osobą kochającą mieć w swoim domu wszystko, co najnowsze i najmodniejsze – jest szansa że żaluzje wykonane z faux drewna są tym, czego szukasz. Dlaczego nie naturalne drewno? Takie rozwiązanie ma kilka zalet: może być znacznie tańsze i nie jest tak podatne na problemy z wilgocią, co czyni żaluzje wykonane z tego tworzywa doskonałym wyborem do łazienek, kuchni i innych wilgotnych pomieszczeń.

Spis treści