Nowoczesny design osłon okiennych

Nowoczesny styl w domu czy biurze rządzi się swoimi prawami. Prostota, przejrzystość i przestrzeń - to główne jego założenia. Idealne nowoczesne wnętrze jest minimalistyczne, bez zbędnych dodatków, a mimo to ciekawe i pomysłowe. Cały wystrój, wszystkie meble i dodatki, muszą tworzyć spójną harmonijną całość. Jakie osłony okienne wkomponują się w tę minimalistyczną przestrzeń?

Refleksole

System okienny, jakim są refleksole, to innowacyjne rozwiązanie w sam raz do nowoczesnego wnętrza. Dzięki zastosowaniu specjalnie impregnowanej tkaniny odpornej na działanie promieni UV, refleksole doskonale chronią wnętrze przed zbytnim nasłonecznieniem i przegrzewaniem. Dodatkowo, tkanina wykazuje dużą odporność na czynniki atmosferyczne, przez co się nie odbarwia i zachowuje wszystkie swoje właściwości. Bardzo innowacyjnym rozwiązaniem są prowadnice, wykonane ze stalowych linek lub aluminium, które gwarantują bardzo sprawne zwijanie i rozwijanie tkaniny do kasety. Niewątpliwą zaletą refleksoli jest możliwość sterowania ich mechanizmem z pilota, radiowo, a także za pomocą smartfona lub tableta.

Rolety dzień i noc

To jedne z najczęściej wybieranych osłon okiennych. Z punktu widzenia ich przeznaczenia, są niezwykle uniwersalne – doskonale sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych, a także w instytucjach i gabinetach lekarskich. Swoją popularność zawdzięczają budowie – naprzemienne ułożenie pasów prześwitujących i zaciemniających. Takie rozwiązanie daje praktyczną możliwość regulacji wpadającego światła z dużą precyzją.

Plisy

Już na pierwszy rzut oka do złudzenia przypominają żaluzje i właściwie tyle tylko mają z nimi wspólnego. Indywidualną cechą plis jest ich innowacyjność i bardzo nowoczesny wygląd. Odznaczają się bardzo przydatną funkcją, możliwością regulacji ustawienia ich w dowolnej pozycji, na dowolnej wysokości okna, przez co bardzo precyzyjnie można zasłonić tylko jego wybraną część i ustawić dzięki temu kąt padania światła. Stabilna konstrukcja plis pozwala zamontować je w każdym oknie, nawet w dachowym i uchylnym.

Verticale

Verticale, czy wertykale, swym wyglądem przypominają pionowe panele, które można w łatwy sposób ustawić w dowolnym miejscu. Oczywiście, każda regulacja tych paneli odbywa się w pełni zautomatyzowany sposób, bez potrzeby ręcznego ustawiania. Verticale idealnie wkomponują się w każde nowoczesne wnętrze, odpowiada za to ich minimalistyczny design. Oprócz wyglądu, ich ogromną zaletą, jest ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem. Doskonale odbijają wpadające światło i stanowią świetną barierę przed działaniem promieni UV.

Spis treści