Pergole – gdzie kupić? jakie wybrać? najnowsze trendy na rok 2018.

Pergola to rodzaj tarasowego zadaszenia, który zapewnia kompleksową ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Chroni zarówno przed słońcem, jak i deszczem czy wiatrem. Zaletą pergoli jest ich automatyka - można zwijać je, gdy nie są aktualnie potrzebne. Modne pergole w 2018 roku są montowane przede wszystkim na murkach (ceglanych lub betonowych). Dzięki temu taras nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Pergole można dopasować do różnego rodzaju tarasów, a ich dodatkową funkcją może być oświetlenie LED na poprzeczkach. Dzięki temu można za ich pomocą stworzyć wyjątkowy klimat wokół domu.

Nieco więcej o pergolach – wprowadznie

Pergole to osłony tarasowe, które składają się ze słupów nośnych, poprzeczek i tkaniny, która chroni przed warunkami atmosferycznymi. Materiał jest odpowiednio impregnowany i odporny na wilgoć oraz promienie słoneczne. Dzięki temu nie blaknie i nie niszczeje pod wpływem wody. Pergole mają wysięg do 7 metrów, a ich dodatkową zaletą jest możliwość ustawienia kilku obok siebie, co pozwala zwiększyć ochranianą powierzchnię. W razie potrzeby można zwinąć materiał ochraniający pergolę, gdy nie będzie on potrzebny.

Pergole – trendy na rok 2018

Aby dopasować taras do najnowszych trendów, warto zamontować na nim modne w tym sezonie pergole. W tym roku roku popularne są przede wszystkim te, które można umieścić na murku, np. ceglanym lub betonowym. Dzięki temu pergole chronią nas przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, a także warunkami atmosferycznymi, jak wiatr, deszcz czy słońce. Aby pergola idealnie wpasowała się w modny taras, najlepiej postawić na uniwersalne, naturalne materiały. Łatwo będzie można ją wkomponować zarówno w ogród w stylu angielskim, jak i nowoczesne, geometryczne formy. Ze względu na to, że można wybrać spośród aż 200 kolorów konstrukcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji, które mogą być doskonałą inspiracją dla zabudowania nowoczesnych tarasów.

Oświetlenie LED w pergolach

Aktualnie niezwykle modne jest obudowanie pergoli oświetleniem LED, które w zależności od potrzeb i ustawień będzie mogło budować odpowiedni nastrój na tarasie. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość zdalnego sterowania natężeniem i barwą światła. Dzięki temu, nie wstając z miejsca, można z jasnego tarasu, na którym da się czytać książkę, stworzyć romantyczny zakątek, z delikatnym, rozproszonym, ciepłym światłem.

Zalety pergoli

Modne pergole to doskonałe rozwiązanie, aby zmodyfikować wygląd tarasu. Są funkcjonalne i chronią przed warunkami atmosferycznymi, a ich zautomatyzowana konstrukcja pozwala na wygodne użytkowanie. Pergole posiadają najwyższą klasę wiatrową (38-48 km/h), a także są odporne na działanie promieni słonecznych.

Jeżeli piotrzebujesz więcej informacji, przeczytaj także nasz poradnik na temat doboru pergoli.

Spis treści