Rolety zewnętrzne – inwestycja w bezpieczeństwo.

26 listopada 2019

rolety zewnętrzne SolaroRolety zewnętrzne to bardzo popularny i powszechnie stosowany sposób skutecznej ochrony okien przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Ich unikalna budowa w sposób istotny wpływa na właściwą termoizolację budynku, a co za tym idzie – ułatwia zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku w porze jesienno-zimowej oraz pomaga ograniczyć dostawanie się promieni słonecznych do wewnątrz w porze letniej. Rolety zewnętrzne są również bardzo trwałym zabezpieczeniem przed włamaniem do budynku i wszelkimi aktami wandalizmu.

Skuteczna termoizolacja budynku

Unikalna budowa rolet zewnętrznych pomaga znacząco obniżyć koszt ogrzewania w sezonie grzewczym. Opuszczona roleta stanowi dobrą barierę przed uciekaniem ciepła z budynku, gdyż wolna przestrzeń, powstała między roletą a oknem pełni funkcję izolatora ciepła. W upalne dni aluminiowa blacha, z której zbudowana jest roleta, tworzy swego rodzaju tarczę odbijającą promienie słoneczne, co uniemożliwia nagrzewanie się okien.

Rolety antywłamaniowe – gwarancja spokojnego snu

Rolety antywłamaniowe są bardzo popularnym zabezpieczeniem przed kradzieżą. Odpowiednie parametry rolet, ich solidna konstrukcja, zastosowanie wielu opatentowanych rozwiązań, zastąpienie pianki poliuretanowej twardą żywicą sprawiają, że rolety te są o wiele masywniejsze od rolet tradycyjnych, a co za tym idzie, zapewniają większe bezpieczeństwo. Dodatkowe ułatwienia technologiczne, m.in. możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota, a także przez sieć WiFi za pomocą aplikacji na smartfon z dowolnego miejsca na świecie, sprawiają że rolety zewnętrzne są ponadczasowym rozwiązaniem.

Pielęgnacja rolet zewnętrznych w sezonie zimowym

Pora zimowa to okres, w którym rolety zewnętrzne są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Wiatr, śnieg, deszcz, niskie temperatury mogą wpływać na szybsze zużywanie się mechanizmu względem letniego sezonu. Dlatego tak istotne jest, by dbać o rolety przez cały czas ich użytkowania, by odpowiednio przygotować je na warunki zimowe. Zaleca się dokładne oczyszczanie na sucho powierzchni rolet z wszelkich zabrudzeń, by uniemożliwić ich przedostanie się do mechanizmu. W razie potrzeby można stosować pielęgnację na mokro za pomocą delikatnych detergentów, takich jak mydło i płyn do naczyń, a także miękkiej ścierki. Nie zaleca się stosowania głęboko inwazyjnych produktów, na przykład płynów wybielających lub silnie ścierających środków, gdyż mogą uszkodzić powierzchnię rolety. W sezonie zimowym należy pamiętać o systematycznym usuwaniu śniegu oraz lodu, zalegających w mechanizmie rolety.

16Listopada
Plisy okienne – co warto wiedzieć, by dobrze wybrać?

Plisy okienne to bardzo oryginalny i łatwy sposób przesłonięcia okna przed okiem sąsiada, a także dobre rozwiązanie ochrony szyby okiennej przed zbytnim nagrzewaniem się w sezonie letnim. Szczególnie wyróżniają się innowacyjnym działaniem mechanizmu, gdyż można je ustawić w każdej pozycji, zasłaniając dowolną część okna lub - po całkowitym rozłożeniu – jego całość. Bardzo dużym atutem plis jest możliwość ich bezinwazyjnego montażu, dzięki czemu szyba okienna pozostaje całkowicie odsłonięta.

CZYTAJ WIĘCEJ

26Października
Jak dbać o rolety wewnętrzne?

Rolety wewnętrzne to najczęściej spotykany system okienny. I nic dziwnego, ich uniwersalne zastosowanie, bogactwo kolorów i wzorów, łatwość montażu i demontażu oraz praktyczne właściwości zaciemniające sprawiają że są najczęściej wybierane zarówno do gospodarstw domowych, jak i instytucji, a także pomieszczeń biurowych. Rolety z powodzeniem zaciemniają pomieszczenia, dzięki tkaninom o odpowiednio grubym splocie, ograniczając przedostawanie się promieni słonecznych, podwyższając komfort życia i pracy w budynkach nawet w najbardziej słoneczne dni. W celu przedłużenia ich żywotności, należy odpowiednio o nie dbać. Odpowiednia pielęgnacja rolet to klucz do pełnej satysfakcji z ich użytkowania.

CZYTAJ WIĘCEJ

9Października
Jakie rolety wybrać do okien z ekspozycją północną?

Ekspozycja północna pokoju oznacza de facto bardzo niewielkie nasłonecznienie w ciągu dnia. I o ile ograniczony dostęp promieni słonecznych będzie wskazany w upalne dni, o tyle dokuczliwy może okazać się w sezonie jesienno-zimowym. Wybierając rolety do okien skierowanych na północną stronę świata, należy pamiętać, że nie powinny one zbytnio zaciemniać pomieszczenia, a jedynie dyskretnie zasłaniać od sąsiadów. Jakie zatem rolety najlepiej się sprawdzą w takich oknach?

CZYTAJ WIĘCEJ

21Czerwca
Moskitiera - skuteczna ochrona domu przed insektami

Okres letni to czas, kiedy okna w budynkach mieszkalnych są otwarte niemal codziennie, zwłaszcza wieczorami, a niekiedy i przez całą noc. I tu pojawia się problem uciążliwych insektów, które łatwo przedostają się do wietrzonych pomieszczeń, skutecznie uprzykrzając życie domownikom. Rozpylanie środków owadobójczych to ryzykowny sposób, ze względu na szkodliwość dla zdrowia człowieka oraz środowiska. Z pomocą przychodzi bardzo skuteczne rozwiązanie i wcale nie takie drogie - moskitiera.

CZYTAJ WIĘCEJ