Problemy z nagrzewaniem. refleksole zamiast klimatyzatora?

Problemy z nagrzewaniem się pomieszczeń mogą rozwiązać refleksole, czyli rolety screen, które są instalowane na zewnątrz budynków. Nie zawsze konieczne jest montowanie klimatyzatora, niekiedy wystarczy przysłonięcie okien, aby nie wpadało przez nie tyle promieni słonecznych. Najważniejszą zaletą Refleksoli jest większe odbijanie ciepła niż przez rolety zewnętrzne i estetyczny wygląd. Szczególnie dobrze nadają się do przeszklonych budynków takich domy i biurowce.

Korzystanie z klimatyzatorów w pomieszczeniach generuje przeciąg, który często powoduje przeziębienia, problemy z zatokami oraz bóle głowy i uaktywnia somatyczne objawy u alergików. Szczególnie w przestrzeni biurowej, w której spędza się czas, siedząc w jednym miejscu.

Co to jest Refleksol?

Refleksole (Rolety Screen) to rolety ekranowe, które montowane są na zewnątrz okien zarówno podtynkowo jak i adaptacyjnie. Wykonane są z tkaniny, która pochłania promienie słoneczne i dzięki temu chronią przed nagrzewaniem pomieszczenia oraz pomagają utrzymać optymalną temperaturę w czasie lata. Nadają się zarówno do wielkogabarytowych przeszklonych powierzchni, jak i do niewielkich okien. Najpopularniejszym rozwiązaniem są refleksole typu ZIP, czyli działające na zasadzie zamka błyskawicznego. Tkanina prowadzona jest w krawędzi poszycia, dzięki czemu jest bardziej stabilna i napięte. Refleksole mieszczą się po złożeniu w kasecie z ekstrudowanego aluminium, prowadnice w roletach ZIPP są również z ekstrudowanego aluminium dzięki czemu cała konstrukcja jest niezwykle trwała. Interesującą funkcją refleksoli jest to, że gdy są rozłożone, mogą pełnić rolę moskitiery co w okresie letnim jest bardzo istotne.

Kiedy lepiej zainwestować w refleksolę zamiast klimatyzatora?

Decyzja o wybraniu refleksoli zamiast klimatyzatora może być podyktowana kwestiami zdrowotnymi – przebywanie przez dłuższy czas w przeciagu negatywnie wpływa na struny głosowe oraz górne drogi oddechowe. Ponadto refleksol montowany jest na zewnątrz (możliwy jest nawet wybór kasety do montażu podtynkowego), co nie wpływa na zmniejszenie powierzchni użytkowej, a klimatyzator zajmuje miejsce, które jest szczególnie istotne w małych pomieszczeniach. Jest także zdalnie sterowana – w zależności od wybranego modelu przewodowo lub radiowo. Istnieją również inteligentne systemy, które dostosowują się do oświetlenia.

Inne zalety refleksoli

Refleksole wyglądają elegancko, nowocześnie i pasują do fasad budynków biurowych. Są wykonane z wysokiej klasy materiałów zaciemniających oraz odporne na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu nie trzeba się martwić o ich trwałość. Chłodzą latem i chronią przed owadami, więc są idealnym rozwiązaniem na letnie miesiące.

Spis treści