Rolety noc i dzień – funkcjonalne i estetyczne wyposażenie domu

Szukanie odpowiedniej osłony przed światłem słonecznym potrafi spędzić sen z powiek. Znakomitym połączeniem funkcjonalności i estetyki są rolety noc i dzień. Ich zalety sprawiają, że rozwiązanie to jest coraz częściej stosowane w pomieszczeniach biurowych, jak i w przestrzeni domowego zacisza. O uniwersalnym przeznaczeniu świadczy nie tylko łatwość montażu. Czym jeszcze wyróżniają się zatem rolety noc i dzień?

Zaciemnienie o każdej porze

Przysłona okna powinna mieć możliwość pełnego dopasowania do warunków panujących poza pomieszczeniem, w jakim przychodzi pracować, odpoczywać lub spać. Organizm potrzebuje promieni słonecznych, które za dnia dostarczają organizmowi niezbędnej energii. Niektóre mieszkania są zlokalizowane blisko ulicznych latarni, a ich blask potrafi zaburzyć spokojny sen. Kontrola nad dopływem światła do wnętrza umożliwia regulowanie dobowego cyklu. Wewnętrzne osłony okienne pozwalają wybrać, ile światła wpuścić do pokoju lub biura. Rolety noc i dzień składają się z prześwitujących pasów tkanin ułożonych poziomo. Dzięki systemowi odsłaniania można swobodnie regulować poziom zaciemnienia lub nasłonecznienia. To szczególnie przydatne latem, gdy słońce silniej operuje, a padające np. na ekran komputera promienie uniemożliwiają wypełnienie obowiązków. Wystarczy zasłonić roletę za pomocą samohamującego mechanizmu łańcuszkowego, by na nowo podjąć się powierzonych zadań.

Praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Rolety noc i dzień są wykonane z cienkiej, lecz wytrzymałej tkaniny impregnowanej. Swym wyglądem przypominają nieco żaluzje, a zastosowanie szerokich pasów przywodzi na myśl popularne verticale. Połączenie zalet wielu systemów okiennych osłon sprawia, że ten typ rolet wewnętrznych jest niezwykle funkcjonalny. Istnieje możliwość całkowitego zasłonięcia, zwinięcia rolety do kasety lub ułożenia pasów naprzemiennie. Rolety noc i dzień są przystosowane do montażu również na oknach dachowych. Mechanizm zwijania i rozwijania cienkiego materiału jest niemal bezszelestny, dlatego dźwięk nie zaburza spokoju współpracowników lub współlokatorów. Schowanie pasów w ergonomicznej kasecie pozwala zachować czystość, więc nie trzeba obawiać się o zabrudzenia. Rolety wewnętrzne można nabyć w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu stanowią interesujący dodatek dekoracyjny. Dobrze komponują się zarówno z oknami plastikowymi, drewnianymi, jak i aluminiowymi. Rolety noc i dzień to znakomity sposób na funkcjonalne i estetyczne wyposażenie domu.

Spis treści