Rolety kasetowe – estetyczny i praktyczny system okienny

Rolety wewnętrzne w kasecie stanowią idealne zabezpieczenie pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzewaniem się budynku. Za ich skuteczność odpowiada unikalna technologia i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Materiał, z którego wykonana jest roleta, odznacza się bardzo wysokim stopniem zaciemnienia, zatrzymuje nawet do 100% promieni słonecznych, co przyczynia się w znacznym stopniu do spadku temperatury wewnątrz pomieszczenia do wartości optymalnych. To, bez wątpienia, jeden z najpopularniejszych rodzajów osłon okiennych, montowany zarówno w biurach, hotelach, jak i w budynkach mieszkalnych.

Plusy zastosowania kasety

Największą zaletą rolet kasetowych jest szybkość ich montażu i łatwość obsługi. Ich mechanizm mocuje się bezpośrednio do skrzydła okiennego w sposób inwazyjny lub bezinwazyjny, w zależności od rodzaju rolety. Zwinięta roleta, znajdująca się wewnątrz kasety, pozostaje szczelnie zamknięta, przez co na jej powierzchni nie osiada kurz i nie powstają zabrudzenia. Ponadto, kaseta chroni materiał przed ciągłym działaniem promieni słonecznych, dzięki czemu nie blaknie i zachowuje swój pierwotny kolor przez długie lata. Kasety są wykonane z bardzo trwałych materiałów, PCV lub aluminium, co gwarantuje długie i sprawne użytkowanie. W zależności od upodobań klienta, można dowolnie dostosować ich kolor do wybranych aranżacji. Dodatkowo, boczne prowadnice osłaniają krawędzie materiału, które najbardziej narażone są na prucie i inne uszkodzenia wskutek codziennego użytkowania i częstych otarć. 

Rodzaj kasety i sposób montażu

W ofertach sklepów z osłonami okiennymi dostępne są zwykle dwa rodzaje kaset, w zależności od ich składu, kasety aluminiowe i kasety z PCV. Najtrwalszym i najbardziej odpornym na uszkodzenia rozwiązaniem jest obudowa z aluminium. Materiał ten wykazuje zdecydowanie mniejszą podatność na odbarwianie w porównaniu z plastikiem. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, takich jak kuchnia czy łazienka. Kasety z PCV odznaczają się również wysoką jakością i estetyką wykonania. Są nieco tańsze od rolet z aluminium i mogą być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach, które nie są zawilgocone.

Rolety kasetowe mogą być montowane inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Przykręcenie rolety do listew przyszybowych jest z pewnością trwalszym rozwiązaniem, jednak zanim na niego się zdecydujemy, należy się upewnić czy mamy możliwość takiego montażu. Wiele bowiem zależy od samym listew przyszybowych, które powinny być płaskie, aby bez problemu zmieściły się na nich prowadnice rolety. Warto się też upewnić, czy w wyniku naruszenia powierzchni listew, nie stracimy gwarancji producenta na okna. Systemy przyklejane nie wymagają inwazyjnej ingerencji w strukturę okna, z tego względu ewentualny demontaż rolety nie pozostawia żadnych śladów oprócz resztek taśmy klejącej, które można w łatwy sposób usunąć.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety kasetowe?

Rolety kasetowe to rozwiązanie o dużych walorach estetycznych. Mechanizm rolety pozostaje ukryty, dzięki czemu okno świetnie się prezentuje, a sama roleta staje się jego częścią. Są one łatwe w zamontowaniu, dzięki możliwości bezinwazyjnego montażu, a także proste w sterowaniu. Mamy możliwość decydowania, jaka ilość światła słonecznego przedostanie się do wnętrza pomieszczenia, ustawiając roletę na dowolnej wysokości. Materiał idealnie przylega do szyby i przez cały czas zachowuje należną napiętość bez względu na to, czy okno jest otwarte, czy uchylone.

Spis treści