Rolety zewnętrzne – inwestycja w bezpieczeństwo.

Rolety zewnętrzne to bardzo popularny i powszechnie stosowany sposób skutecznej ochrony okien przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Ich unikalna budowa w sposób istotny wpływa na właściwą termoizolację budynku, a co za tym idzie – ułatwia zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku w porze jesienno-zimowej oraz pomaga ograniczyć dostawanie się promieni słonecznych do wewnątrz w porze letniej. Rolety zewnętrzne są również bardzo trwałym zabezpieczeniem przed włamaniem do budynku i wszelkimi aktami wandalizmu.

Skuteczna termoizolacja budynku

Unikalna budowa rolet zewnętrznych pomaga znacząco obniżyć koszt ogrzewania w sezonie grzewczym. Opuszczona roleta stanowi dobrą barierę przed uciekaniem ciepła z budynku, gdyż wolna przestrzeń, powstała między roletą a oknem pełni funkcję izolatora ciepła. W upalne dni aluminiowa blacha, z której zbudowana jest roleta, tworzy swego rodzaju tarczę odbijającą promienie słoneczne, co uniemożliwia nagrzewanie się okien.

Rolety antywłamaniowe – gwarancja spokojnego snu

Rolety antywłamaniowe są bardzo popularnym zabezpieczeniem przed kradzieżą. Odpowiednie parametry rolet, ich solidna konstrukcja, zastosowanie wielu opatentowanych rozwiązań, zastąpienie pianki poliuretanowej twardą żywicą sprawiają, że rolety te są o wiele masywniejsze od rolet tradycyjnych, a co za tym idzie, zapewniają większe bezpieczeństwo. Dodatkowe ułatwienia technologiczne, m.in. możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota, a także przez sieć WiFi za pomocą aplikacji na smartfon z dowolnego miejsca na świecie, sprawiają że rolety zewnętrzne są ponadczasowym rozwiązaniem.

Pielęgnacja rolet zewnętrznych w sezonie zimowym

Pora zimowa to okres, w którym rolety zewnętrzne są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Wiatr, śnieg, deszcz, niskie temperatury mogą wpływać na szybsze zużywanie się mechanizmu względem letniego sezonu. Dlatego tak istotne jest, by dbać o rolety przez cały czas ich użytkowania, by odpowiednio przygotować je na warunki zimowe. Zaleca się dokładne oczyszczanie na sucho powierzchni rolet z wszelkich zabrudzeń, by uniemożliwić ich przedostanie się do mechanizmu. W razie potrzeby można stosować pielęgnację na mokro za pomocą delikatnych detergentów, takich jak mydło i płyn do naczyń, a także miękkiej ścierki. Nie zaleca się stosowania głęboko inwazyjnych produktów, na przykład płynów wybielających lub silnie ścierających środków, gdyż mogą uszkodzić powierzchnię rolety. W sezonie zimowym należy pamiętać o systematycznym usuwaniu śniegu oraz lodu, zalegających w mechanizmie rolety.

Spis treści