Rolety zewnętrzne solarne – ekologia i komfort w jednym

Główne zadanie rolet zewnętrznych polega na ochronie wnętrza budynku przed nasłonecznieniem. Do ich obsługi potrzebny jest dostęp do źródła prądu, a wyjątkiem są rolety solarne, które wykorzystują wyłącznie energię słoneczną. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie tworzy w pełni zautomatyzowany system regulujący dostęp światła słonecznego i pozwalający uzyskać w pomieszczeniach odpowiednią temperaturę. Co zyskujesz, wybierając rolety solarne do swojego domu?

Na czym polega innowacyjność systemu?

Rolety solarne są montowane po zewnętrznej stronie okien i pełnią głównie funkcję ochronną przed zbytnim nasłonecznieniem w pomieszczeniach budynku. Do ich montażu nie jest potrzebne wcześniejsze doprowadzenie przewodów elektrycznych, ponieważ działanie całego systemu opiera się na wykorzystaniu energii słonecznej. Sercem tego systemu jest bateria słoneczna zasilana przez panel fotowoltaiczny, magazynujący światło słoneczne. Jest ona umieszczona bezpośrednio na kasecie rolety, dzięki czemu pochłania maksimum światła słonecznego. Co ważne, bateria ta jest ładowana przez całą dobę, niezależnie od ilości i natężenia światła, a także bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Odznacza się również długą żywotnością – minimum 7 lat ciągłej pracy.

Budowa rolet solarnych

Jak wszystkie rolety zewnętrzne, również rolety solarne zapewniają bardzo skuteczną ochronę przed słońcem, a także tworzą skuteczną ochronę antywłamaniową, co poprawia komfort i podnosi bezpieczeństwo życia. Za ochronę przeciwsłoneczną odpowiadają lamele wypełnione pianką izolacyjną, tworzące swego rodzaju blokadę termiczną i pozwalające na pełną kontrolę dopływu światła. Dzięki takiemu rozwiązaniu, niezależnie od pory roku, w budynku panują optymalne temperatury i nie jest konieczne jego dogrzewanie czy klimatyzowanie. 

Największą innowacyjnością systemu rolet solarnych jest sposób ich zasilania. Zastosowanie panelu fotowoltaicznego pozwoliło stworzyć urządzenie całkowicie samowystarczalne, oparte na odnawialnych źródłach energii. Energia słoneczna staje się tym samym siłą napędową całego systemu, dzięki czemu jego działanie nie jest zależne od dostaw prądu – oznacza to nie tylko uniezależnienie się od dystrybutorów, ale też realne oszczędności w eksploatacji budynku.

Co zyskujesz?

Rolety zewnętrzne solarne to wybór zdecydowanie dla osób, ceniących sobie innowacyjne rozwiązania w duchu ekologii. Montując rolety solarne, zyskujemy przede wszystkim właściwy mikroklimat w domu, a możliwość pełnej automatyzacji z wykorzystaniem źródeł energii odnawialnej jest odpowiedzią na współczesne potrzeby i trendy w budownictwie. Podobnie, jak w przypadku innych rolet zewnętrznych, a także żaluzji fasadowych, rolety solarne mogą być sterowane zdalnie – za pomocą pilota radiowego lub urządzeń mobilnych, a także automatycznie – za pomocą zegara lub wbudowanego czujnika natężenia światła.

Spis treści