Verticale – atrakcyjne i funkcjonalne rozwiązanie do biur i mieszkań

W ostatnim czasie żaluzje pionowe cieszą się coraz większą popularnością ze strony projektantów wnętrz oraz miłośników eleganckich aranżacji. Verticale, bo tak brzmi ich fachowa nazwa, do niedawna były kojarzone wyłącznie z biurami i różnymi przestrzeniami użytkowymi. Obecnie stanowią one ciekawą alternatywę dla tradycyjnych zasłon we wnętrzach domów i mieszkań, odznaczając się stylowym wyglądem oraz wysoką funkcjonalnością. Gdzie i dlaczego warto zastosować żaluzje pionowe?

Co to są verticale?

Verticale to rodzaj żaluzji składający się z pionowych pasów materiału, które są połączone od dołu sznurkami, umożliwiającymi swobodną regulację zaciemnienia. System ten, mocowany w suficie, sprawdza się doskonale na dużych powierzchniach okiennych, tworząc dla nich jednolitą osłonę. Ze względu na sposób sterowania verticali, wyróżnia się żaluzję z mechanizmem ręcznym, bądź elektrycznym.

Gdzie można zastosować żaluzje pionowe?

Dzięki swojemu minimalistycznemu, a zarazem eleganckiemu stylowi, verticale cieszą się ogromnym powodzeniem we wszelkich pomieszczeniach biurowych, hotelach, przychodniach czy bankach. Niestety, w efekcie tego w opinii wielu osób żaluzje pionowe znajdują wyłącznie zastosowanie we wnętrzach o surowym klimacie.

Warto jednak zauważyć, że podłużne ułożenie pasów materiału, swoim wyglądem przypomina tradycyjne zasłony lub firany, które stanowią przecież kluczowy element aranżacji domów i mieszkań. Wykorzystanie verticali w formie osłony okiennej potrafi skutecznie ocieplić nowoczesny wystrój pomieszczenia. Współcześnie wiele domów jednorodzinnych posiada szerokie przeszklenia, dlatego żaluzje te sprawdzą się idealnie w formie stylowego akcentu w salonach, jadalniach, sypialniach i nie tylko. Poza klasycznym, białym wybarwieniem, pasy verticali są obecnie dostępne w bogatej palecie atrakcyjnych kolorów, co umożliwia idealne dopasowanie przesłon do typu aranżacji.

Żaluzje pionowe – nienaganna estetyka w parze z wysoką funkcjonalnością

Verticale stanowią nie tylko efektowną ozdobę dla wnętrz w domu czy w biurze, ale przede wszystkim umożliwiają swobodną i wysoce precyzyjną regulację natężenia oraz kierunku wpadających do środka promieni słonecznych. W konsekwencji stanowią skuteczne zabezpieczenie pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem. Ponadto bez względu na to, czy mamy do czynienia z mechanizmem ręcznym czy też elektronicznym, żaluzje pionowe odznaczają się komfortową i prostą obsługą.

Nienaganna i ponadczasowa estetyka żaluzji pionowych to nie jedyny powód, który przemawia za ich wysoką uniwersalnością. Verticale sprawdzą się również na przestrzeniach okiennych o nietypowych kształtach, drzwiach balkonowych o dużej powierzchni oraz wszędzie tam, gdzie występują trudności z zamontowaniem tradycyjnych rolet.

Wbrew pozorom żaluzje pionowe doskonale korespondują nie tylko z surowymi pomieszczeniami, ale stanowią również elegancką dekorację dla przytulnych, domowych aranżacji. Poza niekwestionowanymi walorami estetycznymi, za ich wykorzystaniem przemawia przede wszystkim wysoka funkcjonalność i wygoda użytkowania.

Spis treści